Корупція в Україні: провідний британський аналітичний центр попередив про високий ризик виникнення будівельних картелів

Лондонський Королівський інститут міжнародних відносин (Chatham House) оприлюднив звіт “Зміцнення довгострокової стійкості в Україні. Боротьба з корупцією в час війни”, де йдеться про те, що постанова уряду України містить ризики, аналогічні до скандальної містобудівної “реформи” 5655, яку відмовився підписати президент Володимир Зеленський. Про це повідомляє 49000 із посиланням на ГО “Голка”.

Експерти Chatham House зазначають, що політика, запропонована урядом, “обмежує місцеве самоврядування у плануванні та впровадженні міського розвитку, ослаблює антикорупційний та громадський контроль”.

Існує ризик виникнення будівельних картелів, адже недосконале регулювання може призвести до зловживань.

Звіт посилається на аналітичну статтю громадської ініціативи “Голка”, де йдеться про те, що урядова постанова є “клоном” законопроєкту 5655, який раніше лобіювала народна депутатка Олена Шуляк (“Слуга народу”).

Аналітик “Голки” Георгій Могильний зазначає, що нова система може призвести до появи нових груп впливу, які прагнутимуть зберегти корупційні схеми у будівельній галузі.

50% респондентів опитування Chatham House висловили занепокоєння щодо ризиків корупції у цій сфері.

“Є ризики, що з’являться нові групи впливу, які будуть намагатися зберегти чинну систему… Громадянське суспільство занепокоєне, що довкола коштів на реконструкцію можуть виникати нові групи інтересів і 50% респондентів у опитуванні громадського сектору, як провів Chatham House, зазначили, що є такий ризик. Одним з таких секторів для цієї зони ризику є будівельна галузь… Значні частки національного та місцевих бюджетів будуть виділені на соціальне житло та нову інфраструктуру. Прогнозується, що цей сектор буде зростати і консолідуватися з великими компаніями, які забезпечують до 80% будівельних потреб у всій країні. Наразі ця конкретна галузь створює безліч ризиків корупції”, – зазначають у документі, авторами якого є Джон Лоф та Орися Луцевич.

Звіт також згадує про розробку Містобудівного кодексу України, який має бути створений з урахуванням європейської практики. Цим питанням займається робоча група у Верховній Раді під керівництвом народної депутатки Ганни Бондар (“Слуга народу”).

Окрім містобудівної реформи, Chatham House наголошує на важливості судової реформи як однієї з пріоритетних для України.

Нагадаємо, 13 грудня 2023 року, на річницю прийняття скандальної “реформи”, урядову постанову-клон 5655 планували винести на голосування без обговорення. Проте після публікації інформації про це у “Дзеркалі тижня” розгляд постанови відтермінували.

За даними “Голки”, авторкою урядової постанови може бути Олександра Марушева, яка може бути пов’язана з забудовниками, зокрема з екснардепом ОПЗЖ Дмитром Ісаєнком.

Це свідчить про те, що ризик корупції у сфері містобудування залишається високим, і потребує пильного контролю з боку громадськості.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: