Прокуратура зобов’язала привести до ладу: яка ситуація навколо реставрації будівлі Дніпропетровської філармонії

Дніпропетровська обласна прокуратура через суд зобов’язала власника та балансоутримувача Дніпропетровської філармонії імені Когана привести в належний стан будівлю, яка є пам’яткою архітектури. Яка ситуація навколо реставрації будівлі Дніпропетровської філармонії – повідомляє 49000 із посиланням на Суспільне. Новини.

Філармонія була побудована в 1911 році у стилі раннього конструктивізму. За словами кандидата історичних наук Максима Кавуна, будівля є унікальною для Дніпра.

Прокуратура встановила, що власник та балансоутримувач не проводили необхідних ремонтних та реставраційних робіт. Суд визнав протиправною бездіяльність обласної ради та Дніпропетровської філармонії.

Директор філармонії Олександр Хасапов каже, що неодноразово зверталися до облради та до управління з питань охорони культурної спадщини з проханням допомогти з реставрацією.

Він додав, що у 2020 році за розпорядженням голови облдержадміністрації створили робочу групу з реставрації філармонії. Її обстежили та оцінили стан будівлі. Після цього провели тендер.

“Робота йшла, але вона припинилась тоді, коли вийшла постанова міністрів. Там була така фраза, що на реставрацію гроші не повинні виділятися. Потім були зміни. Коли дозволили гроші витрачати на реставрацію, то у 2023 році я поцікавився, як йдуть роботи. Але фірма нічого не робила, тому що гроші їй не перераховували”, — каже директор філармонії.

Після дозволу він знову направив листа, аби провели нове обстеження та склали кошторис для ремонту фасаду.

Керівництво філармонії подаватиме апеляцію на рішення суду. Також написали листа до облради, аби знайти адресу співвласників філармонії — приватних підприємців — та залучити їх до виділення коштів.

Суспільне вже надіслало інформаційний запит до Дніпропетровської обласної прокуратури із запитанням, кому належать приватні приміщення в будівлі, окрім самої філармонії, а також до Дніпропетровської обласної ради — чи планують виділяти кошти на реставрацію фасаду.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: