49000 Полная версия страницы

Повторний виклик в ТЦК: як перевірити законність повістки

В Україні триває загальна мобілізація і чоловіки, які підлягають призову, повинні знати, що робити, коли принесли повторну повістку та знову викликають у ТЦК. Про це повідомляє “Дніпро Оперативний”.

Що означає повторна повістка з ТЦК?

Повторна повістка може означати те, що чоловік у перший раз, коли її отримав не прийшов у військкомат. За такі дії можлива відповідальність — адміністративне покарання, або навіть кримінальне.

Також ТЦК можуть надіслати повторну повістку якщо:

Як перевірити законність повістки?

Повістку чоловікові можуть вручити особисто в руки у будь-якому місці: за місцем проживання, на робочому місці, вулиці чи блокпосту. Таке відбувається через те, що законодавством не визначено порядку, де можна чи не можна їх вручати.

Чоловік може отримати її також від:

Щоб повістка вважалася врученою законно, спочатку треба встановити особу, якій вона вручається. Сама ж повістка має бути правильно заповнена і підписана начальником територіального центру комплектування. Що має бути там написано?

Крім того, повістку чоловік повинен отримати особисто. Якщо він відмовиться її брати, то на місці повинні скласти акт про відмову із підписами уповноважених осіб та свідків, який вручать й військовозобов’язаному під підпис.

Як правильно дотримуватися термінів і процедур?

У випадку, коли повістка вручена законно та не має помилок, людина її зобов’язана прийняти, підписатись, а у вказаний у документі термін з’явитися у ТЦК. У середньому через два-три дні після вручення. Стаття 65 Конституції визначає захист суверенітету України як один з обов’язків громадян, тож відмовитися підписувати повістку, якщо не було порушення законодавства, не можна.

Якщо людина обмежено придатна до служби чи навіть непридатна, вона однаково зобов’язана прийти до центрів комплектування та підтвердити це, надати відповідні документи.

Як захистити свої права і інтереси?

Треба уважно переглянути повістку. Якщо є помилки, чи незаповнена інформація, людина має право її не брати. Також юристи зазначають, що вписувати інформацію в повістку при людині — протиправно. Все має бути заповнено та підписано у військкоматі до вручення.

Якщо заповнюється порожній бланк з підписом і печаткою керівника територіального центру, то у таких випадках варто фіксувати все на відео, або викликати юриста, потім оскаржити їх через складання відмови від повістки.

Взагалі при порушенням у врученні повістки, краще контактувати з юристом, який допоможе відстояти свої права.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Exit mobile version