Організована група на чолі з колишнім радником Офісу Президента заволоділа 94,8 млн грн коштів “Укрзалізниці”

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) та Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) викрили організовану групу, діяльність якої призвела до заволодіння 94,8 млн грн АТ “Укрзалізниця” при закупівлі трансформаторів під час воєнного стану. Про це повідомляє 49000 із посиланням на САП та НАБУ.

Організована група була створена у 2021 році з метою контролю за грошовими коштами АТ “Укрзалізниця”. За даними ЗМІ, її керівником був колишній радник Офісу Президента України Артем Шило.

Протягом червня-грудня 2022 року через підконтрольних службових осіб “Укрзалізниці” організована група забезпечила перемогу на тендері з постачання силових трансформаторів заздалегідь визначеній компанії. Закупівля трансформаторів відбувалася за завищеною вартістю. Для відхилення пропозицій інших учасників тендеру, які пропонували значно вигідніші ціни, використовувався лист “Щодо загроз державній безпеці”. Керівник організованої групи ігнорував білоруське громадянство контролера компанії-переможця тендеру та його зв’язки з РФ.

Трансформатори закуповувались через фірму-прокладку у виробника, яким частково володіли юридичні особи з РФ. Далі вони перепродавались УЗ за вдвічі завищеною ціною. Внаслідок злочинних дій «Укрзалізниця» зазнала збитків на суму 94,8 млн грн, якими заволоділи учасники організованої групи.

Наразі затримано лідера ОГ, співорганізатора та двох учасників групи. Дії затриманих кваліфікуються за ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в умовах воєнного стану).

ДОВІДКА

Артем Шило з 2012 року працював в СБУ. Дослужився до звання підполковника. В 2021 році був звільнений з СБУ, після чого рік перебував на посаді радника Офісу президента. У серпні 2022 року повернувся до Служби безпеки України на посаду заступника директора Департаменту захисту національної державності.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: