Окреме купе для жінок: з Дніпра рушив перший потяг з гендерним купе

Безпека та комфорт. В Україні запустили пілотний проєкт жіночих купе в потягах Укрзалізниці. З Дніпра рушив один з таких — перший рейс потягу Дніпро-Трускавець, в якому виділили окремі жіночі купе. Такі нововведення поки в тестовому режимі і на дальніх напрямках. 

«Навіщо мені таке задоволення»? Такий допис на початку травня з’явився у твіттері і одразу викликав багато суперечок.

«Навіщо мені таке задоволення. Я ж тільки зайшла в купешку — і тут три чоловіки. Я тут три хвилини, а мені вже недобре. Шановна Укрзалізниця, зробіть, будь ласка, тільки жіночі купе. Бо я, певно, зараз буду купляти квиток в інше купе».

Не словом, а ділом. Укрзалізниця таки вирішила розробити проєкт жіночих купе. Один з чотирьох маршрутів — Дніпро-Трускавець.
Юлія та Дарина стали першими пасажирками цього купе.

Юлія та Дарина, пасажирки вагону для жінок: «До того я бачила історію у твіттері, через яку, мені здається, його і запустили так швидко, що до дівчини приставав чоловік. Я часто їжджу, для мене — це актуальна проблема. Тому, чому ні? Звісно, ми вибрали цей вагон, тому що це комфортно, це безпечно, більш комфортно себе відчуваєте, спокійно, тому так».

Юлія поділилась власною історією. До неї в потязі неодноразово залицялись чоловіки.

Юлія та Дарина, пасажирки вагону для жінок: «Це буквально кожна поїздка, особливо, коли в плацкарті, не в купе. Та і в купе також. Якийсь чоловік випив і поїхав: як справи, давай поспілкуємося, а куди ти їдеш, а в тебе є хлопець?»

Жіночі купе маркуватимуть на сайтах. Користуватись ними зможуть виключно жінки та діти, яким не виповнилося 6 років.

Ксенія Тищенко, начальниця потягу: «Він буде до кінця літа. Квитки коштуватимуть так само, як у вагоні інші місця. Квитки можна купити на сайті Укрзалізниці, будуть електронні квитки».

Провідниця вагону каже: жіночі купе дійсно необхідні.

Валерія Клименко, провідниця: «Я вважаю, що зараз жінки більш чутливі та вразливі. Я вважаю, що такі купе, вони зараз більше потрібні, у них буде зручніше знаходитися».

Ідея створення окремих місць для жінок не нова. У липні 2020 року країну сколихнула історія Анастасії Лугової. До купе, в якому їхала дівчина із 7-річним сином, увірвався невідомий, який побив її та намагався зґвалтувати.

Жертва нападу: «Я виглядала, як дуже спита особа. Тому що на обличчі ще не було цих синців, вони проявилися там на другий, на третій день. А в перший день просто було все опухле через те, що тут було два переломи, все обвисло, я не могла говорити. Мене всі питали, чи насправді ти хочеш про це заявляти, тому що суспільство може бути жорстоким і звинуватити в цьому тебе».

Альона — одна з тих, хто підтримує ініціативу та не боїться про це говорити.

Альона Носовська, активістка: «У якийсь момент ні з того, ні з сього він мені каже: «Я тебе хочу». У мене під подушкою на той момент вже був газовий балончик і я почувала себе трохи сміливіше. Я питаю: «Що ти сказав?» І він ще раз повторює: «Я тебе хочу». Я кажу: «Значить ти зараз чи заспокоюєшся, чи ти там лежатимеш, спатимеш в коридорі». Мільйони жінок в Україні просто мріють про таку функцію, щоб вона була доступною і в нас, щоб уникнути небажаних контактів, уникати цього стресу, а спокійно і у відчутті безпеки подорожувати».

Політологи ж зазначають: убезпечувати пасажирів слід не лише окремими вагонами, а й підвищенням безпекових норм.

Володимир Сонюк, политолог: «Чому в нас у поїздах немає поліцейських? Поїзд також фактично закрита система. Поки він не доїде до будь-якої станції, і бажано станції великої, бо маленька станція нічого не вирішує, на маленькій станції можна лише втекти».

У деяких країнах світу жінки мають можливість скористатися окремими вагонами як у потягах, так і в метро. В Японії, Швейцарії, Чехії, навіть в Індії вже активно працює така система. Тестувати жіночі купе Укрзалізниця планує протягом кількох місяців. Рішення про масштабування проєкту буде залежатиме від реального попиту та відгуків українців.

За матеріалами ДніпроTV.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: