Офіс Генпрокурора не звільнив жодного прокурора з фіктивною інвалідністю
В Офіс Генпрокурора у відповідь на запит журналістів повідомили, що не будуть звільняти жодного з 74 прокурорів, яким Міністерство здоров′я скасувало неправомірно отриману інвалідність. Про це повідомляє 49000 з посиланням на Центр протидії корупції.
На запит, скільком прокурорам скасували рішення МСЕК щодо інвалідності, у МОЗ відповіли, що в Хмельницькій області скасували рішення 13 прокурорам, а в інших областях України – 61.
Водночас, згідно з відповіддю Державного бюро розслідувань, за півроку кримінального провадження, у якому досліджуються законність набуття інвалідностей працівниками державних і правоохоронних органах, ДБР повідомило про підозру лише 2 з 74 прокурорів з фіктивними інвалідностями – керівнику Хмельницької окружної прокуратури та керівнику Уманської окружної прокуратури Черкаської області. Лише ці двоє отримали пенсії за фейкові інвалідності на 1,5 млн гривень.
В ЦПК запевняють, що і слідчі ДБР, і прокурори ОГП знають про результати цієї перевірки, оскільки саме вони її ініціювали, однак з 74 прокурорів, яким МОЗ скасувало інвалідності, про підозри повідомили лише двом.
Жодного з них не звільнили через те, “що в ОГП не бачать підстав подати скаргу до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, говориться у публікації ЦПК”.
“Загалом, згідно з відповіддю Генпрокуратури на запит ЦПК, за власним бажанням звідти пішли три прокурори, а ще 11 звільнили з адміністративних посад. Останнє означає, що прокурор продовжив виконувати функції прокурора, позбавившись лише своєї адміністративної посади – наприклад, керівника, заступника тощо. Таким чином, більшість прокурорів з фейковими інвалідностями залишаються на своїх посадах та при своїх повноваженнях”, – говориться у публікації ЦПК.
Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: