НМТ: Що робити тим, хто пропустив основну сесію тестування

Роз’яснення дали в УЦОЯО.

Через військове вторгнення РФ, в Україні відбулися деякі зміни в освітньому процесі. У цьому році вступники складають національне мультипредметне тестування (НМТ) замість ЗНО.

Фахівці Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) розповіли, що робити випускникам, які з поважних причин не змогли взяти участь в основній сесії мультитесту.

Основна сесія НМТ: як діяти, якщо пропустив її

Учасники, які не взяли участі в основних сесіях із поважних причин, протягом трьох робочих днів із дня проведення тестування, у якому мали брати участь, можуть подати до регіонального центру оцінювання якості освіти, який здійснював їх реєстрацію для участі в основних сесіях НМТ:

  • заяву щодо надання можливості пройти НМТ під час додаткових сесій;
  • один із документів, де вказані факти й обставини, що можуть бути підставою для допуску до участі в додаткових сесіях.

«Якщо через певні обставини учаснику необхідно змінити місце проходження тестування ‒  він може зазначити в заяві щодо надання можливості пройти НМТ під час додаткових сесій населений пункт в Україні, де перебуватиме під час проведення додаткових сесій, або країну і населений пункт за кордоном, у якому бажає пройти НМТ під час додаткових сесій, відмінний від того, який вказав під час реєстрації для участі в основних сесіях», – йдеться у повідомленні.

Як подати документи для участі в додатковій сесії НМТ

Заяву та підтвердні документи учасник також має подати до регіонального центру оцінювання якості освіти, який його реєстрував для участі в основних сесіях НМТ,  протягом трьох робочих днів з дня проведення сесії НМТ, у якій він мав брати участь, в один із способів:

  • за допомогою поштового зв’язку (ураховуючи день проведення НМТ та час, необхідний на доставку документів до регіонального центру);
  • електронною поштою (датою відправлення вхідного листа вважається дата, зафіксована в електронній скриньці регіонального центру);
  • особисто заявником або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства.

Хто може скласти НМТ під час додаткової сесії

Також подати документи для участі в додаткових сесіях можуть ті учасники, які брали участь в основних сесіях НМТ, але не змогли розпочати або завершити виконання сертифікаційної роботи через причини, на які не могли вплинути.

З-поміж таких причин:

  • різке погіршення їхнього стану здоров’я;
  • виникнення в тимчасовому екзаменаційному центрі (ТЕЦ) обставин, що могли становити загрозу для життя та здоров’я учасників НМТ;
  • дочасне припинення процедури НМТ в певній(-их) аудиторії(-ях) або в ТЕЦ через неможливість створення належних умов для виконання сертифікаційної роботи.

Такі учасники подають заяву щодо надання можливості пройти НМТ під час додаткових сесій до відповідного регіонального центру в день проведення НМТ до моменту виходу з ТЕЦ (через відповідального за ТЕЦ) або протягом трьох робочих днів з дня проведення НМТ.

Хто ухвалює рішення про допуск до додаткової сесії НМТ

В УЦОЯО наголосили, що рішення про допуск до участі в додаткових сесіях таких учасників приймає регламентна комісія при регіональному центрі оцінювання якості освіти на підставі записів, зроблених у документах ТЕЦ, і  допускають до проходження НМТ під час додаткових сесій за умови задоволення апеляційною комісією при Українському центрі оцінювання якості освіти клопотання про анулювання їхніх результатів НМТ.

Регламентна комісія протягом трьох робочих днів з дати надходження документів, має розглянути їх.

Інформацію про рішення регламентної комісії щодо допуску / недопуску до участі в додаткових сесіях НМТ зазначають у персональному кабінеті такого учасника.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: