Не знання законів не звільняє від виконання: де у Дніпрі можна отримати безоплатну юридичну допомогу

Як часто ми чуємо: «Ти не маєш права!» Часом це емоційна реакція когось близького, а іноді – цілком обґрунтована претензія працівника магазину, чиновника чи службовця. Як розібратись у своїх правах та де можна отримати юридичну допомогу безоплатно у Дніпрі.

У Дніпрі безоплатну первинну правову допомогу надають фахівці департаменту правового забезпечення Дніпровської міськради, відповідно до рішення виконкому міської ради № 137.

«Безоплатна первинна правова допомога включає такі види правових послуг, як надання правової інформації, консультацій і роз’яснень із правових питань, складання заяв, скарг та інших документів правового характеру, окрім процесуального. Також допомагаємо у забезпеченні доступу до вторинної правової допомоги», — розповіла заступниця начальника управління представництва та захисту інтересів територіальної громади міста, департаменту правового забезпечення Дніпровської міськради, Світлана Конарева.

Світлана Конарева, заступниця начальника управління представництва та захисту інтересів територіальної громади міста, департаменту правового забезпечення Дніпровської міськради

Фахівці згаданого департаменту проводять прийом громадян, які потребують безоплатної первинної допомоги двічі на тиждень з 10:00 до 13:00:

  • у понеділок у відділі ЦНАП «Правобережний» (вул. Марії Кюрі, 5, ТЦ «NEO PLAZA»);
  • у п’ятницю — у відділі ЦНАП «Лівобережний» (просп. Слобожанський, 31-Д, ТЦ «Наша Правда»).

 «Звернутися по безоплатну первинну правову допомогу можна і напряму до департаменту правового забезпечення, надіславши листа на електронну пошту [email protected]. Громадянин викладає звернення по суті. Фахівець розглядає його і надає відповідь у встановлений законодавством термін. Окрім того, звернутися можна і через офіційні сторінки департаменту у соціальних мережах Фейсбук, або Інстаграм», повідомила Дар’я Бугайова, головна спеціалістка управління нормативно-правової роботи департаменту правового забезпечення міськради.

Для ВПО існує додаткова можливість отримати безоплатні юридичні послуги.

Центр правової допомоги Норвезької ради у справах біженців в Україні працює у Дніпрі. Тут переселенці і люди, які постраждали від війни, можуть проконсультуватися з юристами. Така допомога – безоплатна. Про це повідомили у Дніпропетровській обласній військовій адміністрації.

Спеціалісти Центру консультують щодо реєстрації ВПО, працевлаштування, компенсацій за зруйноване житло, субсидій, пенсій та соціальних виплат.  А ще – відновлення знищених і втрачених документів.

«Дніпропетровщина стала домом для майже 400 тис людей, які тікали з «гарячих точок». Чимало постраждалих від війни і в нашому регіоні, адже ворог нещадно обстрілює тутешні міста і села. Вони потребують підтримки, в тому числі, й у правових питаннях. Вдячні міжнародним партнерам, які допомагають її отримати», – зазначила заступник начальника Дніпропетровської ОВА Надія Задорожна.

Надія Задорожна, заступниця начальника Дніпропетровської ОВА

Юридичну підтримку можуть отримати й мешканці регіону, які надали житло переселенцям. Їм допоможуть отримати компенсації за тимчасове розміщення людей.

  • Центр правової допомоги працює з понеділка по п’ятницю, 09:00-17:00.  Адреса: м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 72б.
  • Додаткова інформація – за телефоном «гарячої» лінії NRC: 0-800-302-007 або у Viber (067) 829-44-35.

За матеріалами Наше місто.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: