Не відповіли українською: чи дотримуються мовного закону у закладах Дніпра

Починаючи з січня 2021 року в Україні почав діяти закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Він визначає зобов’язання обслуговувати споживачів державною українською мовою. У Дніпрі, як і в деяких інших містах України, цей мовний закон викликав різні реакції. Тож чи всі заклади у Дніпрі обслуговують державною мовою.

Хоч українська мова стала обов’язковою для сфери обслуговування, у 2021 році, особливо популярним мовне питання повстало після початку повномасштабного вторгнення. Тепер не тільки різноманітні заклади, а й звичайні люди почали масово переходити на державну мову.

В одній з кав’ярень Дніпра, у яку завітали журналісти під прикриттям, співробітники розмовляли виключно державною мовою.

У супермаркетах Дніпра також дотримуються мовного закону. Касири у популярній мережі «АТБ» ввічливо привіталися та надалі обслуговували тільки українською. Така ж ситуація і у «Сільпо».

Українською мовою до дніпрян звертаються і в аптеці. Фармацевт вела розмову з журналістами виключно державною мовою.

Проте в наступній кав’ярні, коли наш журналіст звернувся до баристи російською, той не відповів державною мовою. А вже на звернення до працівника українською – той також почав відповідати офіційною мовою.

Загалом співробітники закладів харчування вважають, що дотримання державної мови в Україні є дуже важливим, оскільки мова – це складова української культури та ідентичності.

«Я спілкуюся з клієнтами виключно українською, оскільки це є правилом закладу та законом України. У нас є відвідувачі, які звертаються російською, але я завжди відповідаю державною», – каже працівник одного із закладів харчування.

В іншій кав’ярні на питання «чи не прохають клієнти розмовляти російською» співробітниця закладу відповіла, що у них такої ситуації ніколи не було.

«Ми завжди українською мовою спілкуємося з клієнтами. Це було і буде», – каже дівчина.

Варто зазначити, що за даними моніторингів, які проводить Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, у Дніпрі рівень дотримання мовного закону у сфері обслуговування є досить високим.

За матеріалами Наше Місто.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: