«Не альо»: справа Call-центру дніпровської братви Наріка
ДБР завершило розслідування справи Call – центру, який видурював гроші в українських біженців. «Офісників» кришувала дніпровська братва, ватажок якої Олександр Петровський (Нарік) зник з України з початком війни, повідомляє 49000.
Та шахраїв вже відпустили на цілодобові домашні арешти – Кіровський районний суд Дніпра виявився дуже гуманним.
Розгалужена система шахрайських Call- центрів приносить мільйонні прибутки злочинному угрупуванню та дозволяє розкішно жити в Європі.
План виручки: мінімум 3500 доларів у день. Тобто за місяць це 105 тисяч $ , або ж майже 4 мільйони гривень. І це лише один офіс!
На лаві підсудних – 13 «тємщиків» та один правоохоронець, майор поліції, який кришував «офіс». Одним із організаторів значиться Сергій Мудрак, якого обвинувачують згідно 1 ст. 255 Кримінального кодексу у «встановленні або поширенні в суспільстві злочинного впливу». Це – від 7 до 10 років ув’язнення. Другий організатор – Сергій Савченко, обвинувачення аналогічні.
До речі, ще одному учаснику «дніпровської братви» – Сергію Олійнику (Умці) також інкримінують 255 статтю. Тільки її більш «статусну», 3 частину, де йдеться про «ворів у законі». До речі, братва домоглася переносу розгляду справи з Києва у Дніпро, де зрештою через штучну тяганину Бабушкінський суд «загубив» підсудних.
Але згідно журналістським розслідуванням, курував цей офіс Артур Шуваєв, син авторитета Мазепи, близького соратника Олександра Петровського. Самого Мазепу та ще одного члена ОЗУ на прізвище Сводік було затримано у Дніпрі у листопаді минулого року. Однак Артур Шуваєв на волі і у справі про «офіс» його прізвище так і не з’явилось.
Самий цинізм, що вони обдурювали українських біженців, матерів-одиначок та пенсіонерів.
Серед постраждалих – українці, які тимчасово мешкають польських містах – Кельце, Ліндзіне, Легниці, Жушуві та інших.
Сall-центр розпочав свою діяльність відразу після початку війни. Згодом Мудрак, Савченко і Шуваєв укомплектували свою «бригаду».
У всіх були розподілені ролі
На телефонах – «холодники». «Холодники» представлялись працівниками банківських установ, зокрема, робітниками «ПКО Банк Польський». Жертв вони залякували, що нібито хтось намагається вивести гроші з їх рахунків та переконували встановити програмне забезпечення «AnyDesk». Воно дозволяє віддалено керувати гаджетами: злочинці просили скористатися онлайн банкінгом та дізнавались таким чином усі паролі. Інколи з жертвою довго розмовляли, та виманювали BLIK-код (згенерована унікальна, разова послідовність 6 цифр у додатку IKO). Код з’являється на головному екрані відразу після входу до програми. За допомогою нього, зокрема, можливо отримувати готівку у банкоматах з логотипом BLIK без використання платіжної картки, в тому числі й на території ЄС. Дніпровський «офіс» мав спільників за кордоном. На мові «тємщиків» це «дропи» – особи, банківські рахунки яких використовуються для виведення грошових коштів потерпілих і які фактично перебувають на території Польші. Завдяки BLIK-кодам «дропи» знімали готівку та відсилали її на рахунки організаторам «Call – центру». Іноді гроші переводились у криптовалюту, а вже у Дніпрі через «дружні» пункти обміну «тємщики» отримували «кеш».
Наразі справу (Справа № 203/760/24) шахраїв з ОЗУ Наріка розглядають у Кіровському районному суді Дніпра. І саме там 16 лютого усім підозрюваним був змінений запобіжний захід – жодного не залишили під вартою. Тож Кіровський суд може повторити досвід Бабушкінського, та «розгубити» злочинців.
Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: