Не 10 грн/л: експерт спрогнозував, на скільки подорожчає бензин в Україні

В Україні 1 літр бензин А-95 зросте в ціні на 6-7 грн. Це значно менше, аніж прогнозувалося багатьма фахівцями раніше. Так, очікувалося, що вартість підскочє на 10-12 грн/л.

Такий прогноз озвучив виконавчий директор «Економічного дискусійного клубу» Олег Пендзин в етері телемарафону. За його словами, до 3 грн/л перекриють торговельні мережі, тож подорожчання бензину складатиме приблизно 6-7 грн/л.

«Ухвалене рішення було таке: повернути з 1 липня податок на додану вартість і на довоєнний рівень акцизи. До цього моменту в нас було 7% ПДВ і $100 на тонні акцизу. По приблизних розрахунках, дійсно, мала б до 11 грн піднятися ціна на 1 л бензину А-95. Але, я думаю, що десь 3 грн перекриють торговельні мережі, тому в середньому максимальна ціна, на яку підніметься літр бензину, це буде порядку 6-7 грн», – пояснив фахівець.

Ціни на АЗС вже почали підвищуватися

В Україні мережі АЗС 1 липня підвищили ціни на бензин А-95 на 1-3 грн за літр. На підвищення чекали клієнти через повернення з першого числа довоєнного ПДВ на паливо. Однак поки бензин, за який заплатив більше податків, дійде до споживача, може пройти кілька тижнів.

За матеріалами OBOZREVATEL.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: