НБУ скасував усі обмеження на продаж готівкової валюти населенню

З 1 грудня Національний банк України зняв усі обмеження для банків і небанківських установ на продаж іноземної валюти населенню. Рішення ухвалили для того, щоб мінімізувати різницю між готівковим та безготівковим курсами. До цього часу банки могли продавати готівкову валюту населенню лише в обмежених обсягах. Про це повідомляє сайт «Наше Місто» з посиланням на НБУ.

Окрім того, з 1 грудня НБУ дозволив Експортно-кредитному агентству переказувати за кордон кошти для відшкодування/компенсації витрат за договорами страхування та перестрахування, укладеними з іноземними страховими компаніями.

Також Національний банк розширив перелік послуг, для оплати яких можна здійснювати транскордонні перекази громадянам. Зокрема, дозволено здійснювати перекази для оплати лікування або відновлення здоров’я за кордоном учасникам бойових дій, які через війну потребують такої допомоги. До переліку додали супутні додаткові послуги, пов’язані з лікуванням чи реабілітацією в іноземних медзакладах.

Крім того, НБУ дозволив оплату послуг, що є необхідними для створення належних умов для навчання студентів за кордоном. Зокрема, дозволено здійснювати перекази для оплати за проживання, отримання візи на період навчання, трансферів від гуртожитку до навчальних офісів, харчування, страхування, медичних послуг в разі необхідності надання невідкладної медичної допомоги.

За інформацією НБУ, рішення спрямовані на забезпечення громадян України необхідними валютними ресурсами для задоволення їх потреб у валюті.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: