НАЗК: у посадовця сервіс-центру МВС, прокурора та депутата міськради виявили незадекларованої криптовалюти на 180 млн
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виявило у трьох чиновників недостовірні відомості про криптовалюту на суму 180 мільйонів гривень. Розпочато кримінальні провадження за фактами умисного внесення суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей до декларації. Про це повідомляє 49000 з посиланням на НАЗК.
Як зазначили у НАЗК, факти недостовірного декларування відомостей про криптовалюту у трьох чиновників вже виявлено під час проведення повних перевірок декларацій.
Задекларував крипту, але нібито викрали криптогаманець
Заступник начальника Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Миколаївській області у декларації за 2021 рік задекларував криптовалюту “Bitсoin”, вартість якої у гривневому еквіваленті на кінець звітного періоду склала 100 млн грн. Наявність крипти під час проведення повної перевірки він не підтвердив. У декларації за 2022 рік встановлено відображення недостовірних відомостей щодо наявності криптовалюти на понад 48 млн грн.
Неможливість підтвердити наявність частини криптовалюти декларант пояснив викраденням холодного криптогаманця та ключа до нього. Щодо іншої частини активу – посадовець надав документи, які не дозволили підтвердити правдивість задекларованої інформації.
“Подарована” криптовалюта
У декларації за 2022 рік співробітника Донецької обласної прокуратури НАЗК виявило декларування недостовірних відомостей на понад 23 млн грн. Лише щодо криптовалюти службовець вказав недостовірні відомості на 22,5 млн грн, зокрема про наявність, кількість та вартість своїх численних цифрових активів, а про деякі взагалі забув згадати.
При цьому прокурор пояснив, що частина криптовалюти була подарована йому біржею, яка працювала в тестовому режимі та не була приєднана до блокчейну. А вказана ціна криптовалюти є рекламною кампанією біржі для приваблення клієнтів, а не реальною ціною.
Не зміг підтвердити наявність крипти
Депутат Вінницької міської ради у декларації за 2021 рік вказав відомості про наявність у члена його сім’ї криптовалюти, а саме “Bitcoin” у кількості 20 токенів вартістю понад 2 млн грн та DOT на майже 7,5 млн грн. Все це він не зміг підтвердити під час проведення повної перевірки.
Водночас член сім’ї декларанта надав скриншот, який не дозволяє встановити правдивість зазначеної у декларації інформації. А щодо “Bitcoin” також зазначив, що наразі втрачено доступ до активу на вказаній біржі.
За результатами повної перевірки встановлено відображення недостовірних відомостей на загальну суму 12 млн грн.
“За обґрунтованими висновками НАЗК компетентні органи розпочали кримінальні провадження за ознаками правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 366-2 Кримінального кодексу України”, – йдеться у повідомленні НАЗК.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що колишній директор НАБУ Артем Ситник звільнився з НАЗК.
Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: