Навчальний рік 2023-2024: як в ДНУ ім. Гончара готуються зустрічати студентів (Ексклюзив)
Петро Щукін
У цьому навчальному році
Міністерство освіти та науки України рекомендує закладам освіти максимально перейти до навчального процесу в аудиторному форматі. Готуються до зустрічі зі студентами і у вишах Дніпра. Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара — один із провідних закладів вищої освіти в Україні четвертого рівня акредитації з правом підготовки іноземців за акредитованими напрямами і спеціальностями. Чи готовий виш до офлайн-навчання в умовах воєнного часу, як відбуватимуться заняття, чи є в достатній кількості укриття в корпусах та гуртожитках. Цього навчального року у Дніпровському національному університеті планується змішана форма навчання. Як розповіла професорка Наталія Гук, в.о. проректора з науково-педагогічної роботи, докторка фізико-математичних наук, навчальний процес планується організувати так: лекції відбуватимуться у дистанційному форматі, а практичні та лабораторні заняття – в аудиторіях. Це особливо важливо для технічних спеціальностей, таких як хімія, біологія, медицина. Змішаний режим буде як у бакалаврату, так і магістратури. Керівництво університету, виходячи з місць в укриттях, зараз проводить розрахунки, скільки студентів може перебувати в аудиторіях одночасно. Адже безпека – це пріоритет.
– Дистанційне навчання для нас давно вже не проблема, – розповідає Наталія Гук. – З часів пандемії усі викладачі університету пройшли курси підвищення кваліфікації. Але дуже хотілося б повернутися до очного формату. Студентам не вистачає живого спілкування, підтримки педагогів. Більшість позитивно сприйняла можливість знову вчитися в аудиторіях. Керівництво університету повною мірою розуміє виклики, які стоять перед вишем у зв’язку із поверненням навчання до аудиторного формату, тому передбачено гнучкий режим. Дуже багато залежить і від ситуації з безпекою, і від ймовірності блекаутів. Тож насильно заганяти студентів до навчальних корпусів ніхто не буде.
До того ж, самі студенти обиратимуть, у дистанційному чи змішаному режимі навчатимуться. За неповнолітніх рішення прийматимуть їхні батьки. Гуртожитки. Вже зараз багато іногородніх студентів подають заяви на заселення до гуртожитків. Вони в ДНУ місткі, тож можна не переживати, що не вистачить місця. За кожним факультетом закріплено свій гуртожиток. До речі, мешкають там не лише студенти, а й деякі викладачі та аспіранти. У гуртожитках обладнано чотири укриття, розраховані на 860 місць. Студенти з корпусів, де немає укриття у разі тривоги, можуть пройти в будівлю, де вони обладнані. Оскільки корпуси розташовані поряд, це не займе багато часу.
Укриття. Загалом у навчальних корпусах ДНУ чотири укриття, розраховані на 1300 місць. Вони розташовані в 1-му, 5-му, 11-му та 13-му корпусах університету. Також є ще два укриття — у спортивному комплексі та колишній військовій кафедрі. Туди можуть пройти учні факультетів фізики, електроніки, комп’ютерних систем, корпуси яких поруч. При обладнанні приміщень під укриття враховувалося, щоб усі вони були розташовані не більше ніж за сто метрів від навчальних корпусів.
– Наразі йде доукомплектування укриттів, – розповідає Максим Тороп, проректор з адміністративно-господарської роботи ДНУ. – Наші укриття відповідають усім вимогам. Влітку ми проводили обстеження приміщень спільно з ДСНС, було складено акт із зауваженнями, які ми зараз усуваємо. До вересня встигнемо.
Укриття у головному корпусі ДНУ практично готове. Зараз саме встановлюються захисні ролети. Воно розраховане на 500 осіб. Тут є місця для сидіння, туалет з умивальником, вогнегасник, аптечка. Працює wi-fi.
– Нам залишилося докупити їжу, воду, – каже Максим Тороп. – Але це ми зробимо безпосередньо перед початком навчального року.
Організацію навчального процесу в обов’язковому порядку буде погоджено з військовою обласною адміністрацією, виходячи із безпекової ситуації на конкретний момент. За матеріалами Наше Місто.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Ми використовуємо cookie для найкращого представлення нашого сайту. Якщо Ви продовжите використовувати сайт, ми вважатимемо, що Вас це влаштовує.