Організована група заволоділа коштами Укрзалізниці при закупівлі інструменту: під підозрою посадові особи УЗ та підприємці

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) і Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) 26 лютого 2024 року  викрили організовану групу, до складу якої входили посадові особи Укрзалізниці та підприємці, на заволодінні 11,4 млн грн коштів АТ “Укрзалізниця” при закупівлі пневмоінструменту. Про це повідомляє 49000 із посиланням на НАБУ.

За даними слідства, у 2018 році лідер групи, підприємець, вирішив встановити контроль над товарно-грошовими потоками Укрзалізниці з метою заволодіння коштами товариства.

Для цього він звернувся до давніх знайомих з-поміж представників Уряду та за їх сприяння домігся призначення членів групи на керівні посади в Укрзалізниці.

Таким чином, у 2018-2021 рр. посадові особи Укрзалізниці на виконання вказівок лідера групи забезпечили перемогу підконтрольної йому компанії у тендері на закупівлю пневмоінструменту.

Вона надалі поставила філіям УЗ продукцію за завищеною вартістю. Розмір переплати становив 11,4 млн грн, якими організована група заволоділа та розпорядилася на власний розсуд.

Про підозру повідомлено 9 особам:

  • двом керівникам організованої групи (ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК України);
  • шестим посадовцям Укрзалізниці (ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК України);
  • бенефіціару ТОВ (ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК України).

Наразі лідера організованої групи затримано у порядку ст. 208 КПК України, вживаються заходи щодо встановлення інших епізодів злочинної діяльності.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що затримано директора фірми, яка розкрала 13,2 млн грн на ремонті трамвайних колій у Києві.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: