На яких підставах чоловіки можуть виїхати з України під час воєнного стану: детальне роз’яснення

Під час воєнного стану та загальної мобілізації більшість чоловіків призовного віку не можуть залишити територію України. Однак законодавство говорить, що є певні категорії громадян, яким навіть під час воєнного стану дозволено виїзд за кордон.

Усього мова йде про декілька категорій громадян, яких можуть випустити з країни. Про це йдеться у постанові Кабінету міністрів «Про затвердження Правил перетину державного кордону громадянами України».

Насамперед виїхати за кордон під час воєнного стану можуть особи, виключені з військового обліку за станом здоров’я або які постійно проживають за кордоном та мають відповідну позначку про це у паспорті. Також залишити межі країни можуть громадяни, яким дозволено виїзд за кордон за станом здоров’я, за сімейними обставинами, а також через професійну діяльність.

Виїжджати з України також можуть люди, які опікуються допомогою українській армії. До таких категорій громадян належать водії-волонтери, які перевозять вантажі для ЗСУ, медичні вантажі чи гуманітарну допомогу, діячі культури для благодійного збору та предствлення країни на міжнародній арені. Також заборона на виїзд не поширюється на спортсменів та тренерів для участі в офіційних змаганнях та тренувальних зборах.

За станом здоров’я територію країни можуть залишити чоловіки призовного віку, які мають інвалідність 1-3 групи за наявності відповідних документів. Також можна виїжджати особам, які супроводжують людей, які потребують постійного догляду, проживають (перебувають) в установах незалежно від форми власності та підпорядкування та отримують соціальні послуги зі стаціонарного догляду, паліативного догляду, що підтримує проживання. За станом здоров’я виїхати із країни можуть також військовослужбовці на лікування.

У зв’язку з професійною діяльністю виїхати за кордон можуть члени екіпажів кораблів, якщо вони їдуть на роботу на морських суднах, суднах внутрішнього плавання, працівники залізничного транспорту, авіаційний персонал, а також водії транспортних засобів суб’єктів господарювання, які мають ліцензію на міжнародні перевезення вантажів та пасажирів.

До сімейних обставин, що дозволяють виїжджати за кордон під час воєнного стану та мобілізації, відноситься наявність трьох і більше неповнолітніх дітей, а також дітей віком до 18 років з інвалідністю. Виїхати з України може самотній батько, який самостійно виховує дитину до 18 років, опікун або усиновлювач неповнолітніх дітей-сиріт з інвалідністю.

Заборона також не поширюється на громадян, які мають повнолітніх дітей з інвалідністю 1 або 2 групи, а також осіб, які здійснюють постійний догляд за людьми з інвалідністю 1 або 2 групи та супроводжують таких осіб для виїзду за межі України.

За матеріалами OBOZREVATEL.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: