Музей мистецтва Метрополітен у Нью-Йорку визнав Рєпіна та Айвазовського українськими художниками

Музей мистецтва Метрополітен у Нью-Йорку, США (Metropolitan Museum of Art, The Met) продовжує реагувати на звернення українців. Після Архипа Куїнджі він визнав українськими митцями Іллю Рєпіна та Івана Айвазовського.

Про це у Facebook повідомила журналістка, історикиня мистецтва Оксана Семенік. Відповідні дані зʼявился у підписах до картин обох художників на сайті музею.

Так, біля портрета письменника Всеволода Гаршина, який зберігається в галереї Metropolitan, зазначено, що це робота українця Іллі Рєпіна.

Зазначимо, що Рєпін походить із козацького роду на прізвисько Ріпа, він народився 1844 року у слободі Осинівка біля Чугуєва Харківської губернії. Художник навчався в Петербурзькій академії мистецтв і писав свої полотна у Російській імперії.

Українським художником у Метрополітені визнали й Івана Айвазовського, який відомий своїми морськими пейзажами – вони складають понад половину його робіт. Біля картини, на якій намальовано корабель у місячномі світлі, тепер вказано, що її автор є українцем.

Як відомо, Айвазовський народився у Феодосії 1817 року в сім’ї вірменського крамаря. Його родина перебралася до Криму з Галичини в 1812 році, куди предки митця раніше приїхали із Західної Вірменії. Як і Рєпін, Айвазовський також навчався у Петербурзькій академії мистецтв, через що його часто називали російським художником. Жив і працював митець у Криму, де він любив писати море.

«За Айвазовського порадію окремо, бо перший мій справжній досвід з мистецтвом – це Феодосійська картинна галерея. Мене так вразили ті роботи, що я досі памʼятаю дуже живо ту галерею. А улюбленою книжкою був каталог з цієї галереї. І як же я мрію потрапити туди знову і щоб всі роботи бути на місці», – додала Семенік.

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: