Мобілізація в Україні: статус “обмежено придатний” скасовано

Міноборони України внесло зміни до свого наказу №402, який регламентує роботу військово-лікарських комісій (ВЛК). Ці зміни починають діяти з 4 травня 2024 року. Головною новацією документа є те, що майже повністю (за винятком чотирьох випадків) скасовано індивідуальну оцінку придатності, коли ВЛК могла обирати між формулюваннями “непридатний” та “обмежено придатний” (а також “обмежено придатний” чи “придатний”). Про це повідомляє 49000 із посиланням на Радіо Свобода.

Також у багатьох випадках формулювання “обмежено придатні” до служби за умов воєнного стану замінили на таке: “Придатні до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони”.

Людина з таким записом у військовому квитку може бути мобілізована, якщо у війську є потреба в поповненні саме цих підрозділів.

Українські чоловіки у віці 18–60 років, які раніше були визнані обмежено придатними до служби, повинні будуть протягом 9 місяців пройти повторний медичний огляд. Це належить зробити до 4 лютого 2025 року. Медкомісія повинна буде дати тільки два висновки: придатний або непридатний.

Сама придатність тепер ділитиметься на категорії:

  • повністю придатний;
  • придатний до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, вищих військових навчальних закладах, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, звʼязку, оперативного забезпечення, охорони;
  • придатний за окремими спеціальностями (наприклад, сюди належать кандидати на вступ до вищих військових навчальних закладів);
  • придатний для виконання специфічних завдань.

4 травня також набувають сили зміни до Положення про ВЛК та новий “Розклад хвороб для визначення ступеню придатності до військової служби”.

Висновки військово-лікарських комісій (ВЛК) про визначення ступеню придатності до військової служби діють один рік.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що у Міноборони оцифрували дані чоловіків призовного віку у всіх областях та у столиці.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: