Мистецтво, яке об’єднає світ: французький професор навчає дніпровських дітей гончарству

Вже 196 країн зробили свій внесок у здійснення задуму французького професора, викладача та художника месьє Паскаля Воестелянда. Те саме зробили і дніпровські дітлахи, які навчалися мистецтву гончарства на спеціальному майстер-класі від скульптора. Про це розповіли на телеканалі ДніпроТВ.

Трохи терпіння та прискіпливості — саме такими рисами користувались маленькі дніпряни під час навчання мистецтву гончарства та ліпки з глини.
Поліна приїхала до Дніпра з Донеччини, їй всього 10 років, але вона вже працює над великою роботою.

Поліна, переселенка: «Я зліпила місто, з якого я приїхала до Дніпра. Я вирішила так, щоб вся Європа побачила, з якого я міста, і щоб всім було цікаво. Я намалювала герб мого міста і намалювала в’їзд до мого міста. А ось це я, а це наш вчитель. Я хочу розмалювати кольорами — зелений, синій, жовтий — різними кольорами яскравими, щоб це якось виділялось».

Політ дитячої фантазії знайшов своє втілення у картинах, які потім будуть перенесені на глиняні вироби.

Асель, дніпрянка: «Я намалювала тут серце. Тут на глині ми робитимемо малюнки, потім на глечиках. Ну, мені сподобалося, мені подобається таке малювати, я завжди таке малюю».

Денис, дніпрянин: «Я сьогодні малюю синьо-жовтий прапор України, а тут червоно-чорний. Тому що я люблю Україну і хочу її намалювати».

Допомагали дітям у створені їх власних перших шедеврів працівники міської бібліотеки, а також і сам месьє Паскаль.

Тетяна, директорка курсів з французької мови «Alliance Française de Dnipro»: «До нас звернулась Центральна міська бібліотека. Вони спитали, чи ми можемо їм допомогти з перекладом, бо є митець, який говорить лише французькою мовою. Він дуже чудовий, він цікава людина, особистість. Він дійсно дуже любить свою справу і він захоплений тим, що він робить. Особливо він дуже любить працювати з дітьми, адже вони — майбутнє нашої країни, наші діти, й взагалі світу».

Після ліплення глечики запікатимуть у печі. І вже наступного тижня діти отримають готовий справжній посуд.
Мес’є Паскаль навідується до України вже восьмий раз. Каже, головна його мета – нагадати всьому світові, що від війни найбільше страждають саме діти.

Паскаль Воестелянда, французький професор, митець: «У мене були не дуже гарні стосунки з росіянами, які вважають, що путін дійсно дуже розумна людина і треба вбивати українців. Вони приходять і кажуть, що треба вбивати українців, тут нацисти. І я саме приїхав сюди для того, щоб показати, що немає тут ніяких нацистів. Саме росіяни нацисти, путін нацист і країни, які підтримують путіна також нацисти. Ці всі фрески, звісно, подорожували по Україні, і зараз Дніпро — це не останнє місто. Потім вони поїдуть до Європи, і в Люксембурзі в жовтні буде величезна виставка, прийдуть 700 дітей, які будуть робити майстер-клас навколо цієї виставки, і далі вони будуть доповнювати її. Це буде в жовтні, а сама виставка буде протягом 5 тижнів».

Потрапити на такий майстер-клас у Дніпрі ще можливо.

Катерина, заступниця директора Дніпровських міських публічних бібліотек: «Мес’є Паскаль обрав саме нашу мережу бібліотек, бо бібліотека — це те місце, яке завжди відвідують діти. А як ми всі знаємо, що Україна — це дуже начитана нація, то він «потрапив у саме яблучко», коли обрав бібліотеку. На наших сторінках у соціальних мережах є інформація, за номером телефону можна записатись на майстер-клас. Майстер-класи ще будуть відбуватись протягом наступного тижня — у вівторок, середу та четвер о 15-й годині».

Тож роботи маленьких дніпрян побачить увесь світ. Загалом французький митець відвідав вже 196 країн. У кожній з них діти вже встигли зробити свій внесок у здійснення його задуму.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: