Міська рада Дніпра остаточно виграла справу щодо аеропорту, який експлуатувала компанія Коломойського

Верховний суд поставив крапку в справі щодо аеропорту Дніпра, який експлуатувала компанія олігарха Ігоря Коломойського. Висновки судів попередніх інстанцій залишилися у силі.

Нагадаємо, міська рада Дніпра на користь України вимагала в суді від Державіаслужби скасування наказу, в якому фірму з орбіти Ігоря Коломойського було призначено експлуатантом аеродрому.

Містяни втратили аеропорт ще в нульові роки. Тоді він перейшов у володіння компанії Коломойського.

Після приватизації олігарх через фірму-експлуатанта «видавив» із аеропорту всі міжнародні авіакомпанії, зробивши виняток лише для власних – МАУ, Дніпровія, Роза вітрів. У мирний час скористатися їхніми послугами можна було лише за сильно завищеними цінами – від ста доларів за переліт до Києва. При цьому олігарх не вкладав грошей у розвиток аеропорту.

У Дніпропетровському окружному адміністративному суді міськрада давно перемогла. Але фірма олігарха подала апеляцію, щоб затягнути справу.

«Тепер можна з впевненістю казати не якщо, а коли скінчиться війна, Дніпро буде мати конкурентні повітряні ворота міста!
Розуміючи, хто є беззмінним власником нашого аеропорту останні двадцять років, можна було б зловтішатись, але не варто, вочевидь, у пана Коломойського вистачає проблем і без цього.
Тож пост про суто юридичну важливість рішення по справі.
Звісно, на часі інші виклики, але з часом Дніпро буде мати істотну інфраструктурну перевагу.
Судове рішення має важливі висновки, щодо подальшого правозастосування, так:
— можливість захисту суспільного інтересу шляхом скасування саме індивідуального акту особою в інтересах цілого кола інших осіб;
— реалізація додаткових можливостей громади та представницького органу громади, в нашому випадку міськради Дніпра, захищати інтереси невизначеного кола осіб, визначеного спільними інтересами;
— реалізація, по суті, процесу саме в адміністративному процесі, який має ознаки колективного позову за моделлю opt out;
— виконання міськрадою Дніпра функцій, властивих центральним органам виконавчої влади,  на кшталт функціоналу АМКУ та Державіаслужби в частині регулювання питань конкуренції та відповідності профільних суб’єктів законодавчим вимогам.
Мабуть, #справаАеропорта Дніпра є моїм найулюбленішим і відсьогодні вже можна казати, реалізованим професійним кейсом. Який, як магніт, притягував просто неймовірних людей, кожен з яких є частинкою сьогоднішнього результату», – повідомила адвокатка Олена Доненко.

За матеріалами Дніпро Оперативний.

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: