Міністерство фінансів пропонує припинити відняти податок на доходи фізичних осіб в місцевих громадах. Ця нова ініціатива призведе до зменшення доходів місцевих бюджетів на чверть.
Про це повідомляє “Економічна Правда“.
Зазначимо, що саме податок на доходи фізичних осіб складав значну частину доходів місцевих бюджетів. Тому таке рішення може призвести до негативних наслідків для територіальних громад.
«Не зрозуміло, для чого необхідно у такий важкий час похитнути основу кожної сильної країни – фінансово спроможну і стабільну територіальну громаду», – сказав голова Львівської ОВА Максим Козицький.
Завдяки реформі децентралізації місцеві бюджети почали отримувати більше фінансових ресурсів безпосередньо. Бюджети територіальних громад зібрали від 5% до 120% більше місцевих податків, і громади почали витрачати ці кошти на свої власні потреби.
«Ми всі бачили, як змінились наші села й містечка. З’явилась мотивація працювати на результат, залучаючи новий бізнес, створювати нові робочі місця і, відповідно, збільшувати податкові надходження», – розповів Козицький.
Питання податку на доходи фізичних осіб не обмежується лише питаннями бруківок та доріг. Це також освіта, безпека, медицина – коротше кажучи, це забезпечення основних соціальних потреб та створення сприятливих умов для життя мешканців громад.
«Неприпустимо під час війни витрачати кошти на другорядні речі, які можуть наразі почекати. Першочерговою є забезпечення нашої перемоги і підтримка ЗСУ. Тому, можливо, варто розглянути варіант відрахування якоїсь частини ПДФО військових та правоохоронців до державного бюджету. Але точно не всього», – підсумував Козицький.
Варто згадати, що недавно Асоціація міст України закликала центральну владу залишити цей податок у громадах. Вони направили відповідний апеляційний лист до президента, прем’єр-міністра та спікера парламенту. Також Асоціація закликає підтримати законопроекти, які легалізують допомогу органів місцевого самоврядування Збройним силам України та не скорочувати відсоток податку на доходи фізичних осіб, що залишається в місцевих бюджетах.