Медики з кількох лікарень Чернігова організували корупційну схему ухилення від мобілізації: затримано шістьох фігурантів
У Чернігові викрито та затримано злочинне угруповання медиків, які організували масштабну корупційну схему. За грошову винагороду вони фабрикували фіктивні висновки військово-лікарських комісій (ВЛК) про непридатність до військової служби, сприяючи тим самим незаконному переправленню військовозобов’язаних через державний кордон. Свої “послуги” зловмисники оцінювали у 8 тисяч доларів США з кожного “клієнта”. Про це повідомляє 49000 з посиланням на поліцію Чернігівської області.
Масштабна спецоперація з викриття та документування злочинної діяльності угруповання була проведена слідчими Головного управління Національної поліції в Чернігівській області за оперативного супроводу співробітників Служби безпеки України та під процесуальним керівництвом Чернігівської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону.
Слідство встановило, що організатором схеми виявився 37-річний лікар, який був членом військово-лікарської комісії. До своєї злочинної діяльності він залучив ще чотирьох медиків з різних лікарень Чернігова, а також посередника, який відповідав за пошук “клієнтів” серед військовозобов’язаних. До складу угруповання входили:
- інший член ВЛК (лікар-невропатолог);
- завідувачка терапевтичним відділенням однієї з лікарень;
- завідувачка одного з відділень психоневрологічної лікарні;
- фельдшер “швидкої” допомоги.
Як діяла корупційна схема
За вказівкою організатора, фельдшер “швидкої” допомоги складав та вносив недостовірні відомості до медичної документації. Він фабрикував інформацію про нібито виїзди до “клієнтів”, які нібито скаржилися на погане самопочуття.
У подальшому, залучені до корупційної схеми лікарі направляли “хворих” на стаціонарне лікування, де їм ставили фіктивні діагнози, зокрема – епілепсію. Таким чином, за значну грошову винагороду медики формували повний пакет фіктивних медичних документів для осіб призовного віку. Ці документи давали їм підстави при проходженні ВЛК отримати висновок про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку, що дозволяло їм вільно перетинати державний кордон України.
Поліцейські задокументували численні факти отримання учасниками групи хабарів від осіб призовного віку, кожен з яких становив 8 тисяч доларів США.
Затримання та підозри
Під час передачі чергового “траншу” правоохоронці затримали організатора схеми та двох його спільників за силової підтримки спецпідрозділу КОРД.
Було проведено 26 одночасних обшуків за місцем роботи та проживання фігурантів. Під час обшуків вилучено низку речових доказів: чорнові записи, мобільні телефони, планшети, медичну документацію та грошові кошти у сумі майже 20 тисяч доларів США.
На підставі зібраних доказів слідчі поліції Чернігівщини повідомили про підозри шістьом фігурантам:
- Організатору злочинної схеми – за перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України (ч.2 ст.28 ч. 1 ст. 114-1 ККУ), незаконне переправлення осіб через державний кордон України (ч. 3 ст. 332 ККУ) та одержання неправомірної вигоди службовою особою (ч. 5 ст. 27 ч.3 ст. 368 ККУ).
- Двом затриманим (фельдшеру та посереднику) – за перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України (ч. 1 ст. 114-1 ККУ). Наразі їх поміщено під варту.
- Ще трьом лікарям – за службове підроблення (ч. 1 ст. 366 ККУ).
Правоохоронці продовжують перевіряти на причетність до злочинної схеми інших осіб, які могли сприяти у виготовленні фіктивних медичних документів. За скоєне організатору та учасникам угруповання загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що у Дніпрі та області затримали трьох очільників лікарень за продаж фальшивих медичних документів.
Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: