Екс-воєнком Київської області організував масштабну схему для ухилянтів

На Київщині працювала масштабна схема ухилення від мобілізації, в якій були залучені посадовці з дев’яти військкоматів. Про це повідомляє 49000 з посиланням на ДБР.

Оборудку організував колишній начальник Київського обласного військового комісаріату, який вийшов на пенсію, проте зберіг необхідні зв’язки. Він чітко продумав структуру злочинного угруповання, розділивши його на дві гілки. Одна частина відповідала за підбір клієнтів, інша — за незаконне оформлення документів. Для конспірації представники обох гілок не перетиналися між собою.

Учасники злочинної організації вносили недостовірні дані до військово-облікових документів про зняття чоловіків з обліку через непридатність до військової служби за станом здоров’я. До “пакету” документів входили підроблені довідки ВЛК, оформлені без проходження встановленої процедури. Спільники надавали клієнтам поради щодо місць, способу та порядку перетину державного кордону України.

Більшість документів оформлялося через один із районних ТЦК та СП Київської області, але до схеми було залучено представників ще щонайменше з семи київських районних військкоматів та одного на Закарпатті.

За попередніми даними слідства, за цією схемою за кордон могло виїхати щонайменше 100 ухилянтів. Повністю задокументовано 40 епізодів отримання грошей. Вартість “послуги” складала від 6 до 10 тисяч доларів США з однієї особи, залежно від стартового пакета документів. Клієнтами були як вчорашні студенти, так і банкіри з дорослими синами.

Правоохоронці під час понад 40 обшуків за місцями роботи у ТЦК та проживання фігурантів у різних регіонах України вилучили документацію та носії інформації, що підтверджують реалізацію незаконної схеми. У ході досудового слідства працівники ДБР встановлюють точну кількість ухилянтів, які оплатили “послуги” зловмисників. Також буде перевірено правдивість зняття з обліку чоловіків призовного віку у цих ТЦК та у разі виявлення фальсифікацій буде вирішено питання щодо відновлення установчих даних ухилянтів у Електронному реєстрі військовозобов’язаних.

Організатору та шести особам з його найближчого оточення повідомлено про підозри за різними частинами ст. 255 (створення злочинної організації, керівництво такою організацією та її структурною частиною, вчинені службовою особою з використанням службового становища) та ст. 332 КК України (усунення перешкод у переправленні осіб через державний кордон шляхом внесення недостовірних відомостей до військово-облікових документів та використання завідомо підробленого офіційного документа – довідки ВЛК).

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що суддя з Херсонщини проведе 5,5 років у тюрмі за хабар.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: