Кредити на квартири через Дію відкрили для всіх українців без житла: умови іпотеки

Участь у програмі єОселя з 1 серпня можуть взяти усі українці, які не володіють власним житлом. Кредити за пільговою річною ставкою 7% у гривні оформлятимуться через Дію.

Такі норми передбачені постановою КМУ №856, зміни до якої набрали чинності саме з 1 серпня. Про це повідомили у Міністерстві економіки України.

Перший внесок становитиме від 20%, а термін кредитування – до 20 років. Подати заявку на отримання після 1 серпня кредиту можуть ветерани війни, учасники бойових дій та люди, які не мають власного житла.

Військові, правоохоронці, вчителі, медики та науковці залишаються у програмі. Для них єОселя стала доступною ще у 2022 році.

Умови програми єОселя

Кредити за програмою надають державні та комерційні банки-партнери, зокрема Ощадбанк, ПриватБанк, Глобус Банк, Укргазбанк, Sky Bank. Після розширення програми взяти участь у ній можуть громадяни України віком від 18 і не старше 70 років, які на дату оформлення кредиту:

 • є платоспроможними;
 • не мають власного житла зовсім чи воно розташоване в районі бойових дій/на тимчасово окупованій території;
 • не фігурують у списках санкцій;
 • не беруть участь в інших чинних державних програмах із забезпечення житлом.

Вимоги до нового житла також чітко встановлено. Це має бути квартира в багатоквартирному житловому будинку (крім державної або комунальної форм власності) не старше 3 років або майнові права на квартиру, що будується. Крім того:

 • воно має розташовуватися на території України – за винятком тимчасово окупованої території та районів бойових дій
 • площа – 52,5 кв. м на 1 особу + 21 кв. м на кожного «додаткового» члена сім’ї (подружжя/неповнолітні діти, що проживають із заявником);
 • житло в обласних центрах має бути новим або здано в експлуатацію не більше 10 років тому.

Особлива увага приділяється вартості житла. Вона не повинна перевищувати середню вартість будівництва житла по регіонах України та помножену на:

 • 2,5 – для Києва, Дніпра, Львова, Одеси та Харкова;
 • 2 – для обласних центрів; населених пунктів, що розташовані на відстані до 15 км від обласних центрів; міст із населенням понад 300 тис. осіб;
 • 1,75 – для міст із населенням від 100 до 300 тис. осіб;
 • 1 – для інших населених пунктів.

«Якщо вартість 1 квадратного метра або площа житла перевищує певні умови програми, різниця покривається за рахунок первісного внеску», – наголошується на сайті проєкту.

Як отримати житло

Учасники програми можуть подати заявку через Дію. Після чого потрібно отримати та вибрати пропозицію від банків, а далі пройти перевірку даних та документів у обраному банку. Після цього необхідно вибрати житло та надати банку необхідні для отримання кредиту документи, а у фіналі укласти договори з банком та договір купівлі-продажу.

«Нерухомість оформляється у вашу власність. Кредитні кошти перераховуються банком на рахунок продавця нерухомості», – розповіли у єОселі.

Виплачувати кредит можна одним із двох способів. Зокрема:

 • однаковими сумами щомісяця – передусім погашаючи відсотки, а потім виплачувати тіло кредиту;
 • «за класикою», коли сума щомісячного платежу поступово зменшується – місячний платіж складається з платежу тіла кредиту, який не змінюється протягом усього часу, та відсотків щороку зменшуються на залишок заборгованості.

За матеріалами OBOZREVATEL.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: