Корбан: після Херсона треба гнати ворога із Запорізької області, «переговори» від путіна – приманка

Голова Штабу оборони Дніпра Геннадій Корбан прокоментував, які подальші дії важливо провести ЗСУ, щоб не втратити ініціативу. Про це він розповів в інтерв’ю телеканалу ДніпроTV.

— За день до того, як шойгу та суровікін оголосили «маневр», Ви процитували у Facebook такі слова: «Росія завжди пропонує переговори, коли їй важко, коли плани руйнуються, щоб виграти час, підтягнути сили, виправити помилки, знайти слабке місце, а потім із новою силою вдарити!» Саме тоді згущувався тиск на Україну щодо переговорів із путіним, і Офіс президента змінив позицію – від цього більше не відмовляються. Тепер, після здавання ворогом правого берега, що Ви думаєте про переговори? Чи потрібні вони зараз Україні?

— Мене непокоїть те, що я спостерігаю у світовій пресі. У світовій пресі розпочалася цікава тенденція. Про це пише «Нью-Йорк Таймс» та інші американські великі видання, я побачив величезну статтю в італійській «La Repubblica». Почали звучати нові наративи про те, що не можна відрізати шляхи для переговорів із путіним, що Україна все одно має бути в якомусь діалозі. При цьому вони як би не говорять про те, що Україна має піти на територіальні поступки. Але сам по собі наратив про те, що світ страждає, світ може чекати голоду, тому не можна відрізати собі шлях для переговорів, якийсь шлях треба залишати, — знову ж таки, повідомлення про те, що пан Салліван, радник президента Байдена, начебто як , За деякою інформацією, веде якісь переговори з паном Патрушевим у Росії. І так далі.
Всі ці сигнали дають привід задуматися, що політичний вектор, очевидно, може змінюватися. Боюся, президента та його оточення схилятимуть до того, що треба йти на якісь переговори з путіним.
Я вважаю, що переговори зараз нічого не дадуть. При тому, що ми бачимо паралельно рух із російської сторони. Якщо раніше російська сторона для переговорів висувала якісь умови, на які Україна мала погодитись, то зараз вони заявили: ми готові на переговори без жодних умов.
З одного боку, це говорить про те, що в України з’явилася сильна позиція. Україна показала, що вона бореться, перемагає, б’є ворога.
З іншого боку, це звучить, як якесь заманювання. Як якась приманка. Якщо раніше вони не були готові без жодних умов, тепер готові без будь-яких умов. У моєму розумінні це приманка для того, щоб таки завести Україну в переговорний процес і зробити паузу на фронті.
Пауза на фронті, безумовно, матиме велике значення для перегрупування військ, для зведення фортифікаційних споруд на окупованих територіях, для покращення шляхів постачання та комунікацій.
Тому я і навів фразу Джохара Дудаєва, який був досить далекоглядною людиною, практично все життя присвятив боротьбі з російською окупацією всередині самої Росії і добре знав свого ворога.
Тому я і процитував цю фразу, натякаючи на те, що зараз щось змінюється, і це помітно. Змінюється і Заході, змінюється у самій Росії. Нам намагаються нав’язати якісь наративи, пов’язані із переговорним процесом.
Я вважаю, що цей процес передчасний, і поки нема про що говорити з росіянами. Ми маємо тактичну перевагу, ми повинні використовувати її на фронті. І досягатиме подальшого успіху зі звільнення наших територій, у тому числі Запорізької області.
Тому що це не менш стратегічна територія, аніж Херсонська область. Там знаходяться Енергодар, порт Бердянськ. Там вихід до Азовського моря. І так далі. Цю територію тримає ворог. Ця територія для нас важлива, важлива. Це територія України, яка ніколи не була спірною чи в історичному періоді колись, десь комусь належала. Це територія України, де була Запорізька Січ, де були українські козаки, яких боялася Катерина Друга, імператриця Російської імперії.
Тому будь-які історичні паралелі, які наводить путін – вони просто недоречні, некоректні та неправдиві.
Тому ми маємо на сьогоднішній день використовувати тактичну перевагу, яку отримали ЗСУ, та продовжувати бойові дії, гнати ворога та виганяти його з наших територій, тепер уже із Запорізької області.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: