Компанії “Укренерго” недоплатили 30 млрд грн: боржників попередили про відключення

Протягом найближчих тижнів компанія “Укренерго” планує здійснити відключення від електропостачання боржників, які споживають електроенергію на балансуючому ринку, і не здійснюють своєчасну оплату. Загальна сума заборгованості цих споживачів перевищила 30 мільярдів гривень.

Насамперед це торкнеться тих споживачів, які не належать до критичної інфраструктури, але не платять за електроенергію, заявив голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький.

“Борг перед нами 30,1 млрд грн на балансуючому ринку. Ми спостерігаємо продовження нарощування дебіторської заборгованості перед нами. Основна частина нарощування припадає на “постачальника останньої надії” – компанію “Укрентеренерго”, – сказав Кудрицький.

Він наголосив, що причиною збільшення боргу цієї компанії є факт споживання електроенергії без оплати, і ці споживачі не можуть бути відключені.

На сьогоднішній день проблема балансуючого ринку залишається невирішеною. Держава визначила понад 5,5 тисячі підприємств, які не підлягають відключенню від електропостачання, включаючи критичну інфраструктуру, таку як водоканали, теплокомуненерго, муніципальні компанії, державні шахти та обленерго. Однак до переліку потрапили й випадкові підприємства, які не мають права на пільги щодо оплати електроенергії.

“Ми пропонуватимемо уряду сформувати винятковий перелік захищених споживачів, а щодо всіх інших, хто не є об’єктами критичної інфраструктури, то або вони сплатять рахунки за електроенергію, або на них чекають можливі відключення за борги”, – підкреслив Кудрицький.

За матеріалами Дніпро Оперативний.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: