Колишній посадовець ПриватБанку Володимир Яценко намагається отримати контроль над зерновим терміналом

До націоналізації ПриватБанку належали багато об’єктів нерухомості, серед яких був зерноперевалювальний комплекс «Боріваж» на території порту «Південний» на Одещині. Його потужність становить 2 мільйони тонн зернових на рік. Серйозний бізнес, особливо, коли Європа зацікавлена в українському зерні. Про це повідомляє 49000.

Наразі отримати контроль над терміналом намагається колишній заступник голови правління ПриватБанку Володимир Яценко. Це той екс-менеджер банку, якого у лютому 2021 року затримало НАБУ, а його літак, що прямував до Відня, примусово приземлили в аеропорту «Бориспіль». 

Сам Яценко пояснював свій візит необхідністю проконсультуватися у приватного лікаря. Але за версією слідства, він просто тікав з країни, тому що знав про підозру у розкраданні коштів ПриватБанку.

Як термінал став розмінною монетою

НБУ ще до націоналізації давав ПриватБанку гроші на рефінансування. А одним з предметів іпотеки був термінал, який за договором оцінили у 5,54 млрд грн.  

Коли банк став державним, то вирішив, що краще, щоб хтось інший вимагав повернення коштів за цими угодами. Тому на 16 вересня був запланований аукціон на права вимоги за кредитними угодами. Проте 28 серпня «дойна корова» колишніх менеджерів ПриватБанку – страхова компанія «Інгосстрах» заборонила через суд проводити торги, тому продаж зупинили.

Зараз ця страхова компанія в суді домагається банкрутства фірми, яка пов’язана з терміналом, щоб обнулити всі борги державного банку. Паралельно з цим на початку серпня цього року, за спиною у ПриватБанку, директор підставної фірми, яка входить до «матрьошки» власників термінала, передав його новій компанії. У відповідь держава наклала арешт на зерноперевалювальний комплекс. Правда, схоже на гру на випередки?

А що робить Яценко, поки ПриватБанку викручують руки? Колишній посадовець вимагав визнати себе та «Інгосстрах» ніяк не пов’язаним з ПриватБанком, щоб не було приводу зв’язати його з історією про привласнення термінала. Це також мало вивести Яценко з-під удару, бо справа про розкрадання коштів ПриватБанку нещодавно почала слухатися. Але судді у Києві вирішили не вигороджувати пацієнта австрійських лікарів та відмовилися скасовувати його зв’язки з банком. 

Тепер зрозуміло, чому ПриватБанк сам не займається поверненням коштів, а вирішив продати цю можливість на торгах. Це великі витрати не тільки на юристів, а довготривалий процес, який невідомо чим може закінчитися. Напевно тому українська манера ведення «бізнесу» дуже вимотала голову правління ПриватБанку Герхарда Бьоша. Він втомився та вирішив звільнитися достроково. 

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що колишній посадовець ПриватБанку Володимир Яценко намагався повернути 52 мільйони гривень застави monobank.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: