Хлопчик, який передбачив війну, презентував виставку космічних картин в Planetarium Noosphere

11-річний Максим Бровченко малює та продає картини, а зібрані кошти відправляє на допомогу українській армії. Хлопець разом з мамою навесні переїхав до Запоріжжя з тимчасово окупованого Бердянська. Зараз Максим проводить майстер-класи для дітей ВПО в Запоріжжі, а також влаштовує виставки своїх робіт. Одну з таких він відкрив в дніпровському планетарії. 

«Цю картину я намалював, коли хворів коронавірусом. Під час температури мені наснився сон, як на мене летить величезний астероїд і ось-ось мене розчавить».

11-річний Максим Бровченко зображує на своїх картинах вигадану планету «А». Хлопчик розповідає: жителі цієї планети мудрі, добрі, вони ніколи не воюють.
«Український Пікассо», як ще називають Максима, з початком повномасштабної війни разом з родиною опинився в окупації. До Запоріжжя з мамою виїхав на початку квітня.
Хлопчик має порушення аутичного спектра. Аби безпечно перетнути усі блокпости, його під наглядом лікаря ввели в медикаментозний сон.

Оксана Бровченко, мати Максима: «Макс, він людина, яка не має цензури і говорить все, що думає. І була така ситуація, коли ми зустрілись з рашистами і Макс відверто спитав: «Дядя, коли ви вже здохнете?»

Писати патріотичні картини Максим почав ще до 24 лютого.

Юлія Баришева, речниця ГУ ДСНС у Запорізькій області: «Він передбачав цю війну. Він за пів року відчував і казав: «Мама, буде війна». І 24 лютого він прокинувся о 4-й ранку, тому що Бердянськ почали бомбити самий перший на території Запорізької області. І він о 4-й ранку 24 лютого скочив і сказав: «Це сталося, я знав».

Зараз «український Пікассо» двічі на місяць проводить майстер-класи для дітей ВПО в Запоріжжі. А також відкрив у Planetarium Noosphere виставку своїх робіт.
На презентації Максим розповів історію кожної картини та провів лекцію про космос.
До війни Максим малював картини про космос, але після 24 лютого його роботи — про війну, перемогу та любов до України.

Деякі зі своїх картин хлопчик подарував Папі Римському та Валерію Залужному. Окрім цього, хлопчик отримав нагороду від президента за допомогу армії.
Зараз, завдяки продажам своїм картин, збирає кошти на ЗСУ.

За метериалами «Дніпро TV»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: