Європейський союз планує посилити економічні санкції проти Росії з метою враження Кремля.

Європейський Союз планує ухвалити 11-й пакет санкцій проти Росії. Серед нових заходів – закриття лазівок, що дають змогу російській нафті надходити в Євросоюз. Таку норму підтримали усі 27 членів ЄС.

“Звісно, цей пакет відрізняється від інших і зосередиться на обході, і це матиме інший вплив, тому ми не поспішаємо, щоб розглянути всі пропозиції”, – сказав дипломат ЄС.

Попередній варіант пропозицій Єврокомісії щодо санкційного пакету забороняє суднам, що таємно перевозять російську нафту, заходити до портів блоку. Це спрямовано на так званий “тіньовий флот” із старих танкерів, які перевозять російську нафту.

У Росії немає достатньо суден для перевезення нафти, тому вона змушена використовувати танкери третіх країн для перевезення своєї нафти. Відповідно до аналізу S&P Global, більшість цього флоту належить Греції. Деякі судна відключають свої транспондери та GPS, щоб їх не виявили, йдеться у проєкті санкцій. Заходи щодо нафти є частиною ширшого пакету санкцій, який, імовірно, буде спрямований проти третіх країн, які розширюють торгівлю з Росією, включно з Китаєм та Іраном.

“З огляду на різке збільшення шахрайських практик і пов’язаних із ними екологічних ризиків з боку суден, які перевозять російську нафту та нафтопродукти у спробі обійти обмежувальні заходи Союзу”, нові заходи дадуть повноваження забороняти “доступ до портів та шлюзів Союзу”, – йдеться у проєкті.

За матеріалами OBOZREVATEL.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: