Голова облради Микола Лукашук бере участь в Конгресі місцевих та регіональних влад Ради Європи: фото

Голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук бере участь в засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи, який проходить у Страсбурзі.

41 сесія Конгресу стартувала сьогодні. В рамках засідання делегати говорили про виклики, які нині стоять перед містами і регіонами. Один з напрямків — допомога внутрішньо переміщеним особам. Голова делегації України в Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи Лілія Пашинна виступила із доповіддю на цю тему.

«За даними МЗС, станом на початок 2021 року близько 1,5 млн українців вимушено покинули свої домівки на Донбасі і ще близько 50 тис чоловік — Крим. Лише уявіть: півтора мільйона людей, чиє життя поділилося на до і після. Пошук житла, роботи, облаштування побуту — все з чистого аркуша. Торік ця категорія громадян вперше за шість років війни отримала право голосувати на місцевих виборах. Попереду ще чимало роботи, тому всі європейські країни мають знайти консолідований підхід до вирішення цієї проблеми», — зазначила Голова делегації України в Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи Лілія Пашинна.

Дніпропетровщина стала одним з перших регіонів, який прийняв десятки тисяч переселенців. Саме в нашій області — в місті Павлоград — кілька років тому відкрили найбільше в Україні модульне містечко для внутрішньо переміщених осіб. Також такі містечка звели у Дніпрі, Кривому Розі, Нікополі та Кам’янському. Це найбільший показник по всій країні. Допомогу в їхньому будівництві тоді надала Німеччина.

«Нині в області мешкає майже 73,5 тисячі внутрішньо переміщених осіб (з них майже 56 тисяч — сім’ї, 12 тисяч — це діти). Одне з головних завдань представників регіональної влади — надавати всебічну підтримку переселенцям», — сказав голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.

Протягом наступних днів делегати також обговорюватимуть міжрегіональне та міжкордонне співробітництво для кращої територіальної інтеграції в Європі, а також тему регіонів та діаспор.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламные блоки позволяют нам оставаться независимыми СМИ, а вам – получать самые свежие новости под ними. Scroll down!

Присоединяйтесь также к 49000 в Google News. Следите за последними новостями!Присоединиться
logo-bottom
© 2022, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: