Фонд держмайна незаконно виставив на приватизацію протезний завод у Дніпрі

Фонд держмайна України виставив на приватизацію майновий комплекс державного комерційного підприємства “Дніпропетровське експериментальне протезно-ортопедичне підприємство”. Новина про приватизацію державного протезного заводу у Дніпрі викликала бурхливий резонанс у суспільстві. Тому що виглядає нелогічним і незрозумілим, коли держава, яка обороняється від російського агресора вже більше 10 років і постійно потребує реабілітації десятків тисяч захисників, продає передове підприємство у сфері протезування і реабілітації. Такої ж думки дотримується і директор заводу Олексій Штанько, який у коментарі “Наше місто” заявив, що рішення про приватизацію підприємства є незаконним. Про це повідомляє 49000.

“Державне комерційне підприємство «Дніпропетровське експериментальне протезно-ортопедичне підприємство” – це не просто протезний завод. Це медичний заклад. У нас є ліцензія Міністерства охорони здоров’я України. Ми ведемо медичну практику, протезуємо і реабілітуємо людей. На базі підприємства є діючий стаціонар, у якому працюють найкращі у своїй сфері спеціалісти – протезисти і реабілітологи, у тому числі і психологи. Приватизувати нас – це те саме, що продати в приватні руки будь-яку велику лікарню. Це буде прецедентом, який розв’яже руки. Ми вже звернулися у Міністерство охорони здоров’я України, у Кабмін. Там повинні заборонити цю приватизацію”, – сказав Олексій Штанько.

У Дніпрі виготовляють протези кінцівок високої якості, які отримали високе визнання навіть за кордоном, а також карбонові стопи, гідравлічний колінний вузол, пневматичний поліцентричний колінний вузол та інше.

І це вже не перша спроба Фонду держмайна приватизувати українські протезні заводи під час повномасштабної війни.

Так, у жовтні 2023 року ФДМ продав Хмельницьке державне протезно-ортопедичне підприємство за 32 млн грн. Його хотів приватизувати Червоний Хрест, але програв місцевому Тандем Трейдінгу.

Через місяць за рішенням суду аукціон було скасовано, а підприємство заарештоване, бо з’ясувалося, що за фірмою, ймовірно, стоїть начальник Центрального управління продовольчого забезпечення командування Сил логістики ЗСУ. У нього не було достатніх легальних доходів, аби придбати такий дорогий об’єкт.

29 лютого 2024 року ФДМ провів успішний аукціон із приватизації Київського експериментального протезно-ортопедичного підприємства. Його переможцем став бізнесмен Роман Лунін зі ставкою 165,001 млн грн.

У квітні 2024 року було виставлено на приватизаційний аукціон єдиний майновий комплекс Миколаївського державного експериментального протезно-ортопедичного підприємства за стартовою ціною 11,39 млн грн без ПДВ. Проте аукціон не відбувся. Тоді ФДМУ у травні зробив другу спробу і знизив ціну. У результаті перемогу в аукціоні отримало підприємство “Ортотоп”, яке запропонувало за лот 7 мільйонів 150 тисяч гривень.

Наразі, якщо громадськість і влада не втрутяться, з молотка піде і протезний завод у Дніпрі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: