Експерти розповіли, що таке апітерапія і чи може вона бути корисною
Користь від багатьох продуктів бджільництва давно доказана вченими. Це й не дивно, адже більшість з них відрізняється надзвичайно багатим вмістом тих речовин, які необхідні для нормальної діяльності людського організму. Експерти розповіли про потенційну користь від апітерапії, тобто застосування меду, прополісу та подібних засобів для профілактики та лікування хвороб, повідомляє інформаційний ресурс Вощина.Інфо.
Що таке апітерапія
Апітерапія – це область альтернативної медицини, яка передбачає використання продуктів бджільництва для лікування цілої низки хвороб. Це можуть бути перга, бджолиний віск, стільниковий мед, прополіс, маточне молочко, бджолиний підмор та інше. Зокрема, користь від вживання стільникового меду, маточного молочка, настоянки з воскової молі надзвичайно висока і підтверджена дослідженнями. Ці засоби часто використовують для профілактики певних захворювань або ж для полегшення самопочуття хворого.
До корисних характеристик продуктів бджільництва варто віднести:
- велику кількість амінокислот (прополіс, перга, стільниковий мед мають в складі багато дуже важливих амінокислот);
- мікроелементи (зокрема мідь, цинк, молібден, фосфор, калій та багато іншого);
- вітаміни А, К, Е, С, D, В , РР та інші;
- антиоксиданти (речовини, які значно уповільнюють процес старіння);
- білки;
- фруктоза та глюкоза та багато інших.
Також поширене застосування впливу бджолиною отрутою на певні ділянки тіла.
“Набагато легше попередити захворювання та підтримати здоров’я, вживаючи кожного дня певну кількість продуктів бджільництва, ніж потім лікувати саму хворобу”, – відзначає представник компанії “Долина Меду” Ольга Ніконова. “Зараз в аптеках продається дуже багато препаратів на основі продуктів бджільництва: “Апілак”(маточне молочко для покращення лактації у годуючих), різні льодяники з прополісом, наприклад, “Прополки”, спреї для носа та горла (“Атомер прополіс”, “Пропосол”), свічки з прополісом від гемороя, знеболюючі та зігріваючи мазі на основі бджолиної отрути та інші”.
Користь від ужалення бджолами
Частиною апітерапії є процедура ужалення бджолами. Це доволі популярний серед прихильників апітерапії спосіб використання бджіл, який, однак, поки не отримав підтвердження ефективності в результаті медичних досліджень.
Апітерапевти вказують на такі корисні властивості бджолиної отрути:
- знеболювальний та протизапальний ефект;
- покращення роботи серцево-судинної системи;
- зниження артеріального тиску;
- виведення токсинів з організму;
- підвищення рівня імунітету;
- знеболення м’язів, усунення набряків;
- нормалізація роботи шлунково-кишкового тракту;
- нормалізації рівня холестерину в крові;
- сповільнення старіння тощо.
Як відбувається сеанс лікування бджолиною отрутою
Сеанс бджоловжалення відбувається під наглядом апітерапевта. Для початку спеціаліст вводить в організм пацієнта певну кількість бджолиної отрути. Якщо алергічна реакція у людини відсутня, як і інші протипоказання щодо подібного альтернативного лікування, значить таку терапію можна застосовувати.
Далі потрібно визначити оптимальний об’єм бджолиної отрути, який потрібно буде вводити в організм. Також визначаються та змінюються ділянки укусів, бо ефективність лікування таким чином значно підвищується. В процесі проходження курсу лікування об’єм отрути поступово збільшується, але кількість укусів не може перевищувати 30 за один раз.
Після проведення сеансу рекомендується фізично чи розумово не напрягатися. Місця укусів також обробляються медичним вазеліном
Під час проходження курсу апітерапевт визначає місця, куди мають жалити бджоли. На це впливають такі фактори, як різновид захворювання та індивідуальні особливості пацієнта. Наприклад, для лікування варикозу обробляються ноги пацієнта, а при радикуліті – поясниця та нижня частина спини.
Основні протипоказання
Протипоказання щодо апітерапії досить стандартні. Перш за все це наявність алергічної реакції на продукти бджільництва або непереносимість певних компонентів, які присутні в складі стільникового меду, маточного молока тощо.
Також такий альтернативний метод лікування не рекомендується застосовувати дітям до 5 років та жінкам в період вагітності або лактації.
Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: