Прокурори САП завершили досудове розслідування масштабної корупційної схеми, пов’язаної з розкраданням державних коштів під час закупівлі фандоматів для переробки сміття. Про це повідомляє 49000 з посиланням на Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру.
За даними слідства, колишній директор державного підприємства “Укрекоресурси” та його спільники організували злочинну схему, за якою заволоділи понад 22 мільйонами гривень.
Як працювала схема:
- Фіктивні поставки: Під виглядом закупівлі нових фандоматів, чиновники уклали договори з підконтрольними компаніями. Насправді ж, обладнання або не було поставлено взагалі, або ж були поставлені несправні апарати.
- Підроблені документи: Для того, щоб приховати свої злочинні дії, зловмисники підробили низку документів, зокрема, акти приймання-передачі обладнання та технічні паспорти.
- Завищення цін: Вартість фандоматів була штучно завищена, що дозволило зловмисникам заволодіти додатковими коштами.
Ці гроші були виведені з державного підприємства різними способами:
- Безпосереднє розкрадання: Частина коштів була просто виведена на особисті рахунки зловмисників.
- Отримання кредитів під заставу фандоматів: Несправні фандомати використовувалися як застава для отримання кредитів у банках.
- Завищення вартості обладнання: Шляхом штучного завищення вартості обладнання зловмисники заволоділи додатковими коштами державного підприємства.
Серед підозрюваних у справі:
- колишній директор державного підприємства “Укрекоресурси”;
- 2 представника приватних компаній;
- фізична особа.
Їхні дії кваліфіковано за ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 190, ч. 4 ст. 358, ч. 1 ст. 366 КК України.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що посадовці Держгеокадастру шахрайським шляхом заволоділи землею Національного природнього парку “Голосіївський”.