Дев’ять причин: в якому разі неможливе нарахування субсидій в Україні

Яка частина громадян не може отримати субсидію — дев’ять причин.

Докладно про те, чому громадянам України можуть не нарахувати субсидію, нагадали в Міністерстві соціальної політики. В відомстві наголошують, що існує дев’ять причин для відмови, і докладно описали кожну з них.

Хто не має право на субсидії в Україні

 • Якщо загальна площа житлового приміщення понад 130 кв. метрів (для квартири у багатоквартирному будинку) чи 230 кв. метрів (для індивідуального будинку). Це правило не розповсюджується на дитячі будинки сімейного типу, багатодітних і названих сімей.
 • Якщо член сім’ї здійснив фінансову операцію на суму понад 50 тисяч гривень протягом останніх 12 місяців. В цьому разі існує виняток: якщо було здійснено купівлю квартири (будинку) протягом півроку після продажу іншої квартири (будинку), що були єдиним житловим приміщенням у власності особи, і доходи від продажу не були враховані до сукупного доходу домогосподарства (потрібно додати документи, які підтверджують це).
 • Якщо особа має на депозитному рахунку (рахунках) понад 100 тисяч гривень станом на 1 число місяця, коли призначається субсидія. Також це правило діє в разі, коли у особи є облігації внутрішньої державної позики на загальну суму понад 100 тисяч гривень.
 • У власності особи є транспортний засіб,з року випуску якого минуло менше 5 років і який підлягає реєстрації в установленому законодавством порядку (крім причепа і мопеда), та/або більше одного транспортного засобу, що підлягає державній реєстрації і був випущений менше ніж 15 років тому (крім причепа і мопеда).
 • У члена сім’ї чи особи зі складу домогосподарства є більше одного житлового приміщення у власності (будинок, квартира) станом на 1 число місяця, коли призначається субсидія. Крім житла і житлових приміщень у гуртожитках:
  1. що належить на правах спільної сумісної чи часткової власності;
  2. розташованого у сільській місцевості, селищах міського типу, на тимчасово окупованій території у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі;
  3. на яке оформлено право на спадщину, за умови, що жодне з житлових приміщень, що перебувають у власності, у тому числі на яке оформлене право на спадщину, не здається в оренду, що підтверджується актом обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства;
  4. отриманого дитиною-сиротою, дитиною, позбавленою батьківського піклування, особою з їхньої кількості за рахунок державного або місцевого бюджету;
  5. знищеного/непридатного для проживання внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією РФ.
 • Особа не повернула надмірно виплачену (перераховану) суму житлової субсидії за попередні періоди на вимогу уповноваженого органу чи не сплачує суми до повернення, які були визначені уповноваженим органом.
 • Якщо на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії є особи, що досягли 18-річного віку, однак не отримують доходів, що можуть брати участь під час нарахування субсидії. Чи якщо вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший за мінімальну заробітну плату і не сплатили жодного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
 • На день звернення за призначенням субсидії особа отримувала від постачальників послуг/підприємств інформацію про наявність просроченої заборгованості з оплати послуг (протягом трьох місяців), загальна сума яких перевищує 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 • У особи є борг у виконавчих провадженнях про стягнення аліментів на понад 3 місяці. Крім тих ситуацій, коли заборгованість у виконавчих провадженнях про стягнення аліментів за рішенням суду погашається частинами.

  За матеріалами “ТСН”.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: