Депутат Одеської облради завдав 16,4 млн грн збитків бюджету при закупівлі вуличних ліхтарів

НАБУ і САП завершили розслідування у справі щодо завдання 16,4 млн грн збитків при закупівлі вуличних світильників для потреб однієї з територіальних громад Одещини. У корупційній схемі, яка завдала держбюджету багатомільйонних збитків, підозрюють депутата Одеської обласної ради, колишнього голову однієї з територіальних громад Одеської області та директора підконтрольної депутату облради фірми. Про це повідомляє 49000 з посиланням на Національне антикорупційне бюро України.

За даними місцевих ЗМІ, йдеться про депутата Миколу Дерев’янка, колишнього голову Цебриківської селищної ради Одеської області Володимира Барнасевича та директора ТОВ “Укрмежбуд” Володимира Герасимчука.

Ще 2018 році депутат Одеської обласної ради VII скликання Дерев’янко організував укладання селищним головою тергромади Барнасевичем договорів на облаштування вуличного освітлення з підконтрольним йому товариством “Укрмежбуд” в обхід тендерних процедур.

Учасники змови штучно розділили предмет закупівлі на частини (окремі вулиці населеного пункту), кожна з яких за вартістю робіт не перевищувала 1,5 млн грн. Це дозволило замовнику укласти договори без застосування електронної системи закупівель. А підряднику у свою чергу – завищити вартість продукції у понад 6 разів.

Надалі депутат облради організовував підроблення актів приймання виконаних будівельних робіт, в які внесли неправдиві дані щодо понесених витрат. Це і стало підставою для перерахування підряднику завищеного платежу.

3 листопада 2023 року НАБУ і САП повідомили депутату Одеської обласної ради Дерев’янку про підозру у завданні 6 млн грн збитків державі. Завдання додаткових 10,4 млн збитків викрили у квітні 2024 року. Таким чином у 2018-2020 роках державі заподіяно 16,4 млн грн збитків.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що на Київщині посадовець завдав збитків держбюджету на 93 млн грн.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: