Ціни на продукти в Україні зростуть через здорожчання пального: прогноз

В Україні ціни на продукти зростуть через повернення оподаткування реалізації пального на довоєнний рівень. При цьому зростання вартості продуктів харчування насамперед позначиться на роботі аграріїв.

Такий прогноз озвучив гендиректор Української аграрної конфедерації Павло Коваль.Ціни на пальне почали підвищувати у той період, коли почалися масові жнива, адже по всіх регіонах України стартувало збирання ранніх зернових.

Навіть попри запаси аграріїв, пального не вистачить на всю кампанію. «Тому ми збиратимемо врожай вже після подорожчання», – сказав Коваль.

При цьому він додав, що українцям не варто боятися різкого подорожчання. Ціни зростатимуть плавно протягом липня, а після вже восени. Також Коваль підкреслив, що наразі спостерігаються інфляційні прояви на сільськогосподарську продукцію: овочі, ягоди, фрукти, баштанні культури.

«Буде незначне, плавне подорожчання до осені. Ніхто не очікує стрибкоподібного зростання цін, тому що є запаси пального, є інші фактори, наприклад, ціна на нафту, нафтопродукти на світових ринках. Сьогодні є такий незначний тренд плавного падіння, тому це також визначатиме ціни на продукти», – підсумував фахівець.

За матеріалами OBOZREVATEL.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: