Чому у Дніпрі прибрали пам’ятник генералу Юхиму Пушкіну

У Дніпрі триває дерусифкація і декомунізація пам’ятників. Прибирають монументи, які пов’язані з росією або радянським періодом. Ці постаті героїзували і нав’язували українцям, стверджують історики.

Наступний сюжет циклу «Викривлена історія» телеканалу «ДніпроTV» – про пам’ятник генералу Юхиму Пушкіну.

4 січня у Дніпрі демонтували пам’ятник генералу Юхиму Пушкіну. У 1941 році генерал розгромив німецьку мотоколону на підступах до Дніпра.

Святослав Чирук, історик: «Ідея поставити цей пам’ятник, вона виникла в 1946 році, коли його і поставили. Але планувалося, що це буде тимчасовий памятник. Згодом мали поставити там вже пам’ятник, як бюст або повнорозмірний памятник цій людині, Юхиму Пушкіну».

З невідомих причин ростову скульптуру Ю. Пушкіна так і не створили. На постаменті встановили танк, на якому воював генерал.

Святослав Чирук, історик: «Потім навіть прибрали цей оригінальний танк, його перенесли, і зараз він занходиться біля діорами «Битва за Дніпро». І на його місце поставили вже новий памятник, з іншим танком, який не приймав участі в цих боях. Це танк Т-34».

Понад 70 років на перехресті двох проспектів простояв тимчасовий пам’ятник — танк Т-34.

Святослав Чирук, історик: «Маємо справу з міфологізацією Другої світової війни, коли замість справжніх людей, замість справжніх подій, які відбувалися, створюється якийсь штучний міф, який сьогодні використовує росія проти України. Сам танк, повязаний з цією ітсорією, нікуди з наших вулиць не зник. Він все одно знаходиться біля музею».

На місці, де стояв танк, будуть виходи майбутньої станції метро «Музейна». Бойову машину зберігають на одному з комунальних підприємств Дніпра.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: