У Дніпрі активно продовжується процес дерусифікації – змінюються назви вулиць, прибирають радянську символіку та монументи. Велика кількість таких пам’ятників була встановлена за часів радянського союзу та не має жодного відношення до Дніпра.
Нещодавно у Дніпрі демонтували пам’ятник російському поету Олександру Пушкіну. Журналісти ДніпроTV з’ясували, чи був взагалі поет у Дніпрі.
«Він у нас був 10 днів у травні 1820 року, йому тут було дуже погано, йому тут не сподобалося, він захворів. Він був надзвичайно щасливий, коли його підібрав Раєвський і вони поїхали геть з Катеринослава», – розповіла наукова співробітниця Дніпропетровського національного історичного музею імені Д. Яворницького Катерина Грищенко.
У Катеринославі Пушкін став свідком втечі з-під варти двох розбійників, після чого написав поему «Брати розбійники». Майже через 100 років місцеві вирішили встановити пам’ятник поету.
За словами істориків, в Україні є нові герої, якими треба пишатися. А не поетами, які називали у своїх творах Україну «малоросією».
«Ще один зайвий приклад побічних жертв російської агресії, і російської та радянської ідеології. Коли людина, як така, зі своїми плюсами та мінусами, вона робиться лише частиною конструктора пам’яті, нав’язаного великої кількості людей. І те, що ми зараз намагаємось позбутися цього нав’язливого конструктора і сформувати свій – результат цього і знесення пам’ятників» – додала Катерина Грищенко.
Подробиці у сюжеті ДніпроTV.