Бронювання від мобілізації за гроші: в Раді обговорюють нову ініціативу

В українському парламенті обговорюють можливість запровадження механізму бронювання чоловіків від мобілізації за кошти. Цю ініціативу озвучив голова Комітету у Раді з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха. Про це повідомляє 49000 із посиланням на Укрінформ.

За його словами, бізнесу хочуть надати можливість забронювати будь-якого співробітника, заплативши за нього на місяць 20 тис. грн. Це дозволить додатково отримати до держбюджету 200-500 млрд грн.

Нардеп Наталуха також зазначив, що можливість бронювати чоловіка з’явиться й у ФОПів. Він пояснив, що сума 20 тис. грн. обрана не випадково, адже це мінімальна зарплата військовослужбовця.

Депутат підкреслив, що це буде додатковий військовий збір, який буде використовуватися на потреби ЗСУ. Також він зауважив, що такий механізм зручний тим, що працівник підприємства чи ФОП зможе сам вирішити, кого забронювати за цю суму.

Очікується, що бронювання 0,7-1,5 мільйона співробітників може принести до держбюджету від 203 млрд до 520 млрд грн.

Наталуха вважає, що такий підхід до бронювання від мобілізації громадян допоможе вирішити одразу кілька проблем:

  • Зменшити залежність України від зовнішнього фінансування;
  • Забезпечити цільове використання зібраних грошей на користь ЗСУ;
  • Гарантувати стабільну роботу бізнесу за умов посиленої мобілізації.

Депутат додав, що модель збільшення розміру військового внеску за конкретного співробітника дозволить Україні акумулювати власні додаткові фінансові ресурси для забезпечення армії.

Зазначається, що будь-який співробітник, незалежно від розміру зарплати, матиме право отримати бронь від мобілізації за умови сплати відповідного внеску.

Наталуха додав, що чиновники намагаються зробити послугу бронювання максимально справедливою. Військові зможуть забирати працівників, яких знайдуть за списками.

Підприємства за допомогою послуги броні зможуть уникнути низки проблем, пов’язаних з мобілізацією кваліфікованих кадрів.

Варто зазначити, що ініціатива щодо бронювання від мобілізації за гроші наразі знаходиться на стадії обговорення. Остаточне рішення щодо її запровадження буде прийнято Верховною Радою.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: