Борги «Укренерго» за «зелену» енергію загрожують проведенню опалювального сезону, – Кошарна

Пошкодження енергетичної інфраструктури України російськими обстрілами, ослаблення мережевого обладнання, ручне регулювання ринку електроенергії та критичні борги компанії «Укренерго» перед підприємствами зеленої енергетики ставлять під ризик проходження наступного опалювального сезону.

Про це заявляє незалежна експертка з ядерної енергетики та ядерної безпеки Ольга Кошарна.

«Заборгованість «Укренерго» перед виробниками відновлюваних джерел енергії на травень досягла 18,2 млрд грн. Рівень розрахунків за 2023 рік впав до 59,9%. А є ще заборгованість за попередні 2021–2022 роки», – сказала Кошарна.

За її словами, головна причина накопичення боргів – ручне регулювання ринком електроенергії, який насправді й не ринок зовсім.

«Прайс-кеп, спеціальні обов’язки на «Енергоатом» та «Укргідроенерго» обсягом 120 млрд грн, щоб утримати низькі тарифи для населення, завели у фінансову прірву великі держкомпанії», – підкреслила вона.

За її словами, через слабкий процес підготовки профільних енергетичних державних установ до наступної зими, українцям потрібно врахувати ризик того, що доведеться забезпечувати електроенергією себе самостійно.

За матеріалами OBOZREVATEL. 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: