Акцизи на пальне можуть зрости вдвічі: в Україні готують нові податки на автогаз та дизель

В Україні з 1 липня 2023 року може значно здорожчати бензин, дизель та автомобільний газ. У Верховній Раді запропонували значно підвищити акцизні ставки на усі види пального – майже у два рази від існуючих.

Законопроєкт за № 9348 авторства народного депутата від фракції «Слуга народу» Мар’яна Заблоцького зареєстрований у парламенті. Вважається, що новий акциз дозволить державі отримувати додатково 1,2 млрд грн до бюджету щомісячно.

Зараз ставки акцизу на пальне забезпечують щомісячне надходження 5,2 млрд грн, тоді як із новими ставками до бюджету буде надходити 6,4 млрд грн. Законопроєкт пропонує підвищити ставки на пальне до наступних величин:

  • бензин – 175 євро за 1000 літрів (зараз – 100 євро, з 1 липня 2023 року 213,5 євро);
  • дизельне пальне (ДП) – 175 євро за 1000 літрів (зараз – 100 євро, з 1 липня 2023 року 139,5 євро);
  • скраплений автомобільний газ – 129,5 євро за 1000 літрів (зараз – 52 євро, з 1 липня 2023 року 52 євро).

Таким чином, згідно з ініціативою Заблоцького, акциз на бензин буде нижчим, аніж встановлює Податковий кодекс з 1 липня. А ось акцизи на ДП та автогаз виростуть дуже відчутно.Сам Заблоцький обгрунтовує підвищення ставок тим, що акцизний податок включається продавцем в ціну кінечного продукту – а це, врешті-решт, дуже впливає на попит. Наприклад, низький акциз на автогаз зумовив великий попит на цей тип пального в країні. Своєю чергою, ринок автогазу є дуже імпортозалежним – щобільше, через Польщу, Литву та Латвію на український автогазовий ринок може потрапити російський продукт, що є неприпустимим.

Нардеп вважає, що з огляду на необхідність забезпечення додаткового доходу для держбюджету в умовах війни проти Росії треба усунути дисбаланс у податкових акцизах для різних видів пального та збалансувати попит.

За матеріалами Obozrevatel.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: