Як продезінфікувати квартиру після хворого на коронавірус?

Нова коронавірусна інфекція, викликана агресивним для людства штамом, тримає в напрузі весь світ вже понад рік, а у багатьох країнах тотальний карантин вводять вже утретє. Уникнути зараження можна дотримуючись дистанції й гігієни. Важливе значення має і дезінфекція від коронавіруса, але цю процедуру слід проводити з особливою ретельністю.

Що треба знати про вірус

Істинне походження смертельно небезпечної для людини хвороби до сьогоднішнього дня встановити не вдалося. Численні дослідження доводять взаємозв’язок пандемії зі споживанням зараженого м’яса диких тварин і порушенням санітарних норм. На останньому аргументі базуються розробки фахівців, які закликають людей дотримуватися гігієни, мити руки й уникати близьких контактів з людьми, що мають ознаки респіраторних захворювань.

На сьогодні вчені сходяться на думці, що головним шляхом передачі вірусу є прямий контакт з джерелом інфекції. Попри те, що є докази захворювань тварин, на сьогодні для людини головну небезпеку несе інфікована людина. У осередках інфекції вводиться строгий карантин, який дозволяє роз’єднати людей і розірвати ланцюжок передачі вірусу.

Коронавірус на поверхнях

Безліч досліджень довели, що хвора людина здатна передавати частинки вірусу зі слиною, а також на руках. Паперові гроші, друкарська продукція і навіть меблі й предмети побуту у квартирі та офісі деякий час можуть бути місцем існування смертоносної інфекції. При попаданні в сприятливе середовище вірус починає швидке впровадження в клітини, а людина стає джерелом інфекції.

На думку учених, час життя збудника на різних поверхнях відрізняється. Останні дослідження говорять про те, що сліди інфекції виявляються після закінчення 4 тижнів. Максимальна кількість і активність збудника на:

  • поручнях в транспорті й дверних ручках зберігається близько 48 годин;
  • скляній поверхні – до 4 днів;
  • папері й грошових знаках з неї –  до 5 днів.

Пластик і дерево можуть зберігати елементи ДНК вірусу до 3-ої доби. Маски й рукавички, утилізація яких здійснюється з порушенням вимог ВООЗ, також є джерелом інфекції. На одязі та взутті, м’яких меблях мікрочастки збудника можуть зберігати активність до 2-х тижнів.

Правила обробки квартири

Використання масок і дезінфікуючих засобів на основі спирту (санітайзерів) дозволяє зменшити ризик зараження вірусом при знаходженні зовні удома. Боротьба зі збудником інфекції у будинку й офісному приміщенні має не менш важливе значення для запобіганню захворюванню. Часте протирання поверхонь з використанням спеціальних хлорвмісних складів дозволяє понизити кількість часток вірусу, при цьому тільки миття не допоможе повністю усунути шкідливі клітини, що провокують розвиток Ковід-19.

Єдино правильним рішенням є професійна дезінфекція приміщень. Препарати й спосіб їх нанесення гарантують швидке знищення клітин вірусу і дозволяють зберегти здоров’я.

Професійна дезінфекція

Звернутися до фахівців, які проведуть якісну обробку треба у тому випадку, якщо у співробітника офісу або мешканця квартири офіційно підтверджений коронавірус. Професійну дезінфекцію з профілактичною метою слід регулярно проводити в:

  • торгових залах магазинів;
  • транспорті;
  • громадських приймальнях;
  • освітніх центрах;
  • фітнес-клубах.

Підлягають обробці спеціальними дезінфікуючими засобами під’їзди житлових будинків, особливо ті, де природна вентиляція не дозволяє якісно фільтрувати повітря.

Замовити послугу зі знищення хвороботворних бактерій і вірусів (включаючи збудника COVID-19) можна в СПК “Ліквідатор”. Роботи зі знезараження приміщень робляться цілодобово. Залишити заявку на дезінфекцію і надання інших послуг, спрямованих на боротьбу з гризунами й комахами, збудниками інфекційних захворювань також можна у формі для швидкого зв’язку. Вартість обробки приміщень фахівцями СПК “Ліквідатор” розраховується в індивідуальному порядку.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: