Геннадій Гуфман: Щоб Україна якнайшвидше змогла повернутися до нормального життя, слід вже зараз починати лагодити зруйноване та будувати нове

Після перемоги України, багато що зміниться в нашій країні. Зокрема й вигляд міст та сіл, вимоги до споруджуваних будинків тощо. За даними KSE, 88 тисяч українських сімей втратили житло, загальні втрати житлового фонду – 45 мільйонів квадратних метрів. Це більше, ніж в Україні збудували за останні 5 років. Член ради директорів Конфедерації будівельників України (КБУ), керівник представництва КБУ в Дніпропетровській області Геннадій Гуфман впевнений: аби Україна якнайшвидше змогла повернутися до нормального життя, слід вже зараз починати лагодити зруйноване та будувати нове, відновлювати економіку. Про це повідомляє телеканал Дніпро TV.

Одним з важливих є питання відновлення пошкодженого та зведення нового житла. Звичайно, відновлення має бути комплексним: житло не відокремлене від іншої інфраструктури – автошляхів, соціальних об’єктів, інженерних конструкцій, які також постраждали. Фахівці будівельної галузі націлені на те, аби нові будівлі в наших містах відповідали як вимогам сучасної урбаністики, так й досвіду, який нині переживають українці. Одне із найбільш обговорюваних в суспільстві та професійному архітектурному середовищі питань – безпека нового житла. Для цього вивчають та аналізують досвід відновлення країн та міст Європи після Другої світової війни, сучасні підходи до безпеки житла, зокрема, як це зроблено в Ізраїлі.

Проаналізувавши пошкодження конкретних будинків, експерти пропонують проектувальникам передбачати у квартирі приміщення за двома стінами, замінити кладку стін установкою залізобетонних конструкцій, при установці вікон використовувати більш міцні матеріали, обмежити висотність забудови та багато іншого.

Голова Дніпропетровської обласної організації Національної Спілки архітекторів України Михайло Аліпов відзначає: «Є різні підходи до того, як забезпечити безпеку. Ми розуміємо, наприклад, що не маємо будувати радянських бомбосховищ, тому що це вчорашній день. Але якщо перегнути палицю в питанні пошуку безпеки, можна перетворити наші квартири на фортеці. Проте, чи хочемо ми жити у фортецях?».

Погоджується з ним й член ради директорів Конфедерації будівельників України (КБУ), керівник представництва КБУ в Дніпропетровській області Геннадій Гуфман: «Разом з архітекторами ми маємо не просто відновити все, як було. Нам потрібно створити новий простір для життя. Комфортний, практичний, безпечний. Такий, щоб він відповідав потребам сучасної людини. І я впевнений, що нам це під силу. У нас є для цього і талановиті архітектори, й варті уваги проекти. А головне, у всіх нас є бажання зробити Україну кращою та більш красивою».

Україна продовжує відвойовувати свою незалежність та шукає можливості перезавантажити власну економіку.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: