$600 тисяч конфіскували у помічника екснардепа Онищенка на потреби ГУР

Керівник Головного управління розвідки Кирило Буданов конфіскував на потреби ГУР МО 600 тис. доларів, які належали оточенню засудженого до позбавлення волі колишнього депутата Верховної Ради Олександра Онищенка, повідомляє 49000.

Про це в інтервʼю Українським Новинам розповіла суддя Вищого антикорупційного суду Леся Федорак.

“Слід також зазначити, що в частині згаданих 600 000 доларів США вирок не підлягатиме примусовому виконанню, оскільки ще під час розгляду Суд ухвалив рішення про скасування арешту з коштів та вони вже вилучені у власність держави відповідно до наказу начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України № 81 від 19.06.2023 “Про примусове відчуження майна для потреб держави в умовах воєнного стану”, – розповіла суддя.

За її словами, ці кошти були вилучені під час обшуку 19.10.2016 у приміщенні ПАТ “БТА Банк” з індивідуального банківського сейфа № 18, яким відповідно до договору від 18.04.2016 користувався колишній помічник Онищенка Шиманський.

Шиманський був помічником-консультантом Онищенка як народного депутата України, разом з ним був засновником ТОВ “Карпатнадраінвест”, що використовувалось у схемі заволодіння майном ПАТ “Укргазвидобування”. Також з 08.08.2012 та згідно з відкритими даними до дати ухвалення вироку у справі, Шаманський Г.Ю. був керівником Благодійної організації «Благодійний фонд Олександра Онищенка «Родина». Окрім того, з 19.03.2015 Шиманський Г.Ю. став акціонером компанії «Fastilo Trading LTD», прийнявши акції, належні Онищенку О.Р. Також установлено, що з ІР-адреси, яка використовувалась у офісі злочинного утворення за адресою: місто Київ, вул. Хрещатик, 27Б, подавалась податкова звітність БФ Олександра Онищенка «Родина».

Окрім того, як встановлено судом, у Шиманського не було законних джерел отримання таких коштів, також не надав даних на підтвердження законного джерела походження цих коштів представник Шиманського.

На підставі вказаного у сукупності ще з деякими обставинами, суд прийшов до переконання, що такі кошти були отримані від вчинення кримінальних правопорушень Онищенком.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: