12-річна тяжба у судах за «трубу Медведчука» завершилася майже повною перемогою держави

Судові тяжби щодо повернення у державну власність «труби Медведчука», які тривали з 2011 року, звершилися вердиктом, відповідно до якого суд задовольнив основні, але не всі вимоги Фонду держмайна як позивача.

Про рішення суду у справі повідомляє ФДМУ.

«Труба Медведчука» повертається в державну власність. Господарський суд Житомирської області задовольнив позов ФДМУ щодо визнання права власності за державою на частину магістрального нафтопродуктопроводу «Самара-Західний напрямок», яка розташована на території України», — йдеться в повідомленні.

Позов був поданий до ТОВ «Прикарпатзахідтранс» та Південно-західного акціонерного товариства трубопровідного транспорту нафтопродуктів.

ФДМУ вимагав:

  • визнати за державою в особі Фонду державного майна право власності на нерухоме майно, що складає технологічний комплекс розташованої на території України частини магістрального нафтопроводу «Самара-Західний напрямок» згідно переліку наведеного в позовній заяві
  • скасувати державну реєстрацію права власності Товариства з обмеженою відповідальністю «Прикарпатзахідтранс» та Південно-західного акціонерного товариства трубопровідного транспорту нафтопродуктів на об’єкти нерухомого майна.

Водночас, як випливає з рішення суду, з указаних двох вимог суд задовольнив лише першу — значною мірою, але не повністю.

Щодо другої вимоги — суд відмовив.

Так, суд визнав за державою в особі Фонду державного майна України право власності на нерухоме майно, що складає технологічний комплекс магістрального нафтопродуктопроводу «Самара — Західний напрямок» — обладнання та споруди, розташовані на території України.

В іншій частині позовних вимог суд відмовив. Зокрема, як випливає з рішення суду, суд залишив за відповідачами частину неназваного майна, а також відмовив у вимогах про скасування державної реєстрації права власності.

Суд зазначив, що замість скасування неналежного запису про державну реєстрацію до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно має бути внесений належний запис про державну реєстрацію права власності позивача. Такий запис буде зроблено на підставі судового рішення про задоволення позову щодо визнання права власності на майно.

Водночас Фонд держмайна наполягав, що не скасоване право власності відповідача порушує його права.

Як випливає з Єдиного реєстру судових рішень, вердикт у справі суд оголосив ще 26 червня.

А сам розгляд справи тривав з 2021 року. Але підготовче засідання вдалося провести лише в листопаді 2022 року.

Розгляд справи відбувався за відсутності представників відповідачів, один з яких знаходився в Російській Федерації.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: